KakanjLive | Ponedjeljak, 16.07.2018. godine

Kvalitetna košarkaška provjera Kaknja i Sparsa

06.01.2018. - Pred nastavak prvenstva, košarkaši Kaknja i Sparsa su odigrali veoma kvalitetnu i borbenu utakmicu, kao da se igralo za prvenstveni prestiž

Košarkaši Kaknja su u zadnji period ušli sa 14 poena zaostataka. Onda su posljednjih deset minuta napravili razliku od 15 (26:11) poena i riješili ovu trening-pripremnu utakmicu u svoju korist.Sparsi nisu izdržali presing pritisak, napravili su nekoliko uzastopnih greški, i omogućili na ovoj utakmici kapitenu Buzi i saigračima da naprave seriju od 15:0.

Četiri minute bilo je do kraja utakmice kada je semafor pokazivao rezultat 62:74 za gostujući tim. Jednu minutu i 11 sekundi do kraja domaći su se potpuno vratili, došli do prve prednosti (76:74) i razlike od plus četiri 78:74. Onda su Sparsi napravili seriju od 0:5. Grubelič je ubacio tricu, a Josipović iskoristio dva slobodna bacanja.Bilo je četrnaest sekundi do kraja i jedan poen prednosti za Sparse 78:79. Talić je sigurno držao loptu, napravio prodor kroz reket, dobio faul, a onda bio precizan sa linije slobodnih bacanja za 80:79.

Opšti je utisak da su igrači Kaknja, bez Palavre, Merdanovića i Muflizovića, uz povratnika Nebojšu Maksimovića velikom borbenošću uspjeli preokrenuti rezultat i dobro je što je ova utakmica odigrana pred teško gostovanje Kakanjaca u Mrkonjić Gradu. Sa druge strane Sparsi su bili kompletni sa izuzetno kvalitetnim rosterom koji sigurno može postići više od ostvarenog u prvom dijelu prvenstva.

KK Kakanj -OKK Spars Zirat Bank 80:79
(20:24, 16:24, 18:20, 26:11)

Sportska dvorana u Kaknju.Pripremna utakmica. Gledalaca 150. Sudije: Ernad Karović, Esad Pelja i Azur Lušija.

KK Kakanj: Ermin Dedić 14, Darko Talić 16, Ernes Mešinović , Sead Delibašić, Adi Zahiragić 6, Danilo Negovanović 8, Nebojša Maksimović, Damir Pirić, Adam Mirković 14, Milivoje Božović 15 i Nermin Buza 7.Trener: Josip Pandža. Pomoćni treneri: Benjamin Šabić, Mirnes Ganić i Mirza Demir.

OKK SPARS Zirat Bank: Roko Rogić 3, Dejan Đokić 22, Harun Huseispahić, Aleksa Stepanović 9, Tarik Biberović 3, Sandi Grubelič 11, Fahrudin Manjgafić 12, Maksim Kovačević 13, Tarik Biberović, Kenan Kamenjaš, Refik Bašić 4,Ibrahim Durmo 2, Igor Josipović 3, Alija Pirić. Trener: Marko Trbić, Ivan Opačak i Bilal Kulelija.