KakanjLive | Nedjelja, 15.09.2019. godine

Košrakaši Kaknja bolji od Bosne Royal

06.04.2019. - Košarkaši Kaknja večeras su Bosni Royal nanijeli i četvrti poraz (92:70) u ovom prvenstvu i definitivno potvrdili opstanak među bosanskohercegovačkom košarkaškom elitom

Gosti su bolje otvorili utakmicu. Poveli su 0:5, zatim bili u prednosti 2:7, da bi na isteku četvrte minute prvog perioda domaći tim poveo 8:7 i tu prednost nastavio povećavati. Istina, Bosna je povela 8:10, ali je onda Haris Ćurevac ubacio tricu za 11:10, što je do ovog trenutka bio njegov deveti poen .

lucicBartol Lučić

U drugu četvrtinu Kakanj je ušao sa prednošću od devet poena razlike, da bi poluvrijeme završio sa plus deset poena 46:36. U prvih 20 minuta trener Kakanjaca, Benjamin Šabić veću minutažu dao je i mlađim igračima, tako da je Sead Delibašić u prvom poluvremenu na terenu proveo više od osam, a Damir Pirić više od četiri minute. U drugom poluvremenu trener Šabić, nastavio je sa ubacivanjem u igru mlađih igrača, tako da se ovom dvojcu pridružio i Bartol Lučić, koji je za nešto više od pet minuta ubacio osam poene i imao 100 procentni učinak 4/4.

delibasicSead Delibašić

Svi igrači Kaknja su postizali poene, a publika je posebno pozdravljala efikasne poteze najmlađih. Bilo je tokom utakmice i nekoliko atraktivnih poteza, a posebnu efektnu atrakciju na asistenciju Mirze Velića izveo je sve bolji i bolji Ernes Mešinović, koji je također upisao osam poena, ali i deset skokova, tako da ovaj Zeničanimn u redovima Kaknja, postaje sve sigurniji i sve poozdaniji igrač, kojem je ovo druga sezona u ovom timu. Kod Kakanjaca po efikasnosti se izdvojio Haris Ćurevac, koji je ponikao u Bosni, a odmah uz njega je Ivan Begić sa 13 poena, koji je sasvim sigurno, najeksplozivniji i najbrži igrač Kaknja. Međutim, košarka je timska igra i to se najbolje pokazalo večeras kada je svih 12 igrača Kaknja ulazilo na teren, a uz to su se svi upisali u listu strijelaca.

piricDamir Pirić

Večerašnjom pobjedom Kaknjci su potvrdili opastanak u bosanskohercegovakoj košarkaškoj eliti, a bili su na korak do igranja i u Ligi za prvaka. Ipak, takmičarski cilj bio je sačuvati premijerligaški status i na tome treba čestiti svima podjednako: igračima, stručnom štabu i upravi. Preostalo je da se odigra još jedna utakmica i tgo gostovanje u Bratuncu, koji sutra u Mosrtaru igra odlučujuću utakmicu za opstanak sa timom Studenta.

KK Kakanj - KK Bosna Royal 92:70
(24:15,22:21, 21:10, 25:24)

Utakmica petog kola Lige za opstanak košarkaškog prvenstva BiH. Sportska dvorna u Kaknju. Gledalaca 400.Suci: Mila Čavara, Esad Pelja i Ivan Jurić. Opunomoćenik KS BiH: Miodrag Vujović.

KK Kakanj: Nebojša Maksimovioć 2, Adnan Arslanagić 9, Ernes Mešinović 8, Aldin Muflizović 8, Ivan Begić 13, Haris Ćurevac 14, Mirza Velić 4, Sead Delibašić 3, Bartol Lučić 8, Nermin Buza 7, Damir Pirić 4, Igor Josipović 12.Trener: Benjamin Šabić.Asistenti: Mirnes Ganić i Mirza Demir.
KK Bosna Royal: Alan Aladin 5, Emir Murtić 1, Tarik Bukva, Atif Durak 20, Amar Barukčija 14, Faris Nikšić, Timur Ovčina 11, Dino Kosovac , Mirsad Pilavdžić 19, Mak Selimović, Orhan Berberović.Trener: Sabahudin Bašović.