KakanjLive | Nedjelja, 25.06.2017. godine

Košarkaška rapsodija za majstoricu

20.04.2016. - Košarkaši Kaknja pružili su najbolju ovosezonsku partiju, uvjerljivo porazili ekipu Mladosti i izborili majstoricu u kojoj će pasti odluka o putniku u finale sa aktulanim prvakom Igokeom

U drugoj utakmici Playoffa pred svojim navijačima, izabranici trenera Josipa Pandže pružili su briljantnu igru i na najljepši način odigrali još jednu utakmicu u najuspješnijoj sezoni. Publika i vjerni navijači, su uživali u tri fenomenalne četvrtine u kojima su košarkaši Kaknja prezentirali vrhunsku košarku i bili na domaku da se Mladosti revanširaju punom mjerom za najveći poraz u Ligi 6.

Da će ovo biti veče naših košarkaša moglo se zaključiti već nakon prve dionice koju su dobili sa 13 poena prednosti (26:13). Isti broj peona košarkaši Kaknja postigli su i u drugoj dionici i na odmor otišli s nedostižna 22 poena. Kada je tricom na početku treće četvrtine Palavra povećao vodstvo na čak 27 poena, već tad je bilo jasno da će gosti doživiti debakl. Šuterski raspoloženi Palavra,Tomić, Boljkovac, Delalić napunili su koš Mladosti do vrha i u zadnju dionicu ušli sa plus 32 poena. S obzirom da ih u subotu čeka majstorica u Mrkonjić Gradu, trener Pandža je sve češće rotirao i veći dio zadnje četvrtine na parketu je bila potpuno rezervna postava, dok je Sladojević u igri držao udarni sastav, izuzev Svilara, bojeći se teškog poraza i poniženja. Zahvaljujući razigranom Marku Jeremiću i Drašku Kneževiću gosti su uspjeli ublažiti veliku prednost Kaknja, ali ne i izbjeći težak poraz.

Tek sad igrači Kaknja mogu da žale za propuštenom prilikom koju su imali u prvoj utakmici u Mrkonjić Gradu kada su nesretno poraženi sa tri poena razlike jer su mogli izbjeći majstoricu. Objektivno, Kakanj ima bolju i kvalitetniju ekipu i zaslužio je da stane uz rame neprikosnovenoj Igokei.

KAKANJ - MLADOST 92:76
(26:13, 26:17, 23:19,17:27)
Dvorana KSC u Kaknju.Gledatelja 700. Suci: Ademir Zurapović(Tuzla), Haris Bijedić (Sarajevo) i Dragan Kralj (Trebinje).Delegat:Almir Akšamija(Sarajevo).

KAKANJ: Dedić 6, Maksimović 4, Boljkovac 9,Muflizović 2,Merdanović 9,Delalić 18, Demir, Đozić 6,Palavra 14, Šabić, Tomić 20, Buza 4. Trener:Josip Pandža.
MLADOST: Kljajić, Stoičić, Đuranović 3, Jotić, Knežević 14, Ivetić, Radukić 8, Svilar 8, Dujković 8, Vučković 9, Jeremić 26. Trener:Goran Sladojević.