KakanjLive | Srijeda, 18.10.2017. godine

Košarkaši u Mađarskoj startovali pobjedom

22.09.2017. - Košarkaši Kaknja su u mađarskom gradu Zalaegerszeg na 48. Forest Hungary međunarodnom košarkaškom Göcsej Kupu, u prvom kolu savladali Jászberényi KSE ekipu iz mađarske A košarkaške divizije, za koju je debitovao reprezentativac BiH Ismet Sejfić

DSC_1599Detalj  iz prve utakmice na turniru u Mađarskoj, utakmica Zalakerámia-ZTE KK- DEAC 89:66

Sva četiri perioda utakmice između Jászberényi KSE i Kaknja naši su košarkaši riješili u svoju korist. Najubjedljivije u trećoj četvrtini, tako da su u zadnjih deset minuta ušli sa 12 poena prednosti. Ovu razliku su uspjeli sačuvati, povećati je i na kraju su slavili sa 14 poena razlike.

U mađarskoj ekipi je debitovao reprezentativni centar BiH, Ismet Sejfić i već u ovoj utakmici bio najuspšješniji igrač u mađarskoj ekipi. Postigao je 19 poena i to osam od 15 pokušaja za dva i tri sa linije penala.Pored toga imao je i pet skokova.

U ekipi Kakanj najraspoloženiji košrakaš bio je Željko Palavra. Upisao je 25 poena, a na terenu proveo 23 minute. Ubacio je šest puta za dva i dva puta ta tri poena.Sa linije slobodnih bacanja Palavra je imao stopostotni učinak 7/7. Nebojša Pavlović je po efikasnosti odmah do Palvre. Upisao je 16 poena, a na terenu proveo 19 minuta.
Najmanje vremena u igri proveo je mladi Ernes Mešinović. Za sedam minuta je imao stopostotni učinak Dva puta je pogodio za dva poena i sa slobodnih bacanja je ubacio 2/2.

Josip Pandža je startovao sa petorkom: Talić, Muflizović, Negovanović, Palavra i Đuković.

Košarkaši Kaknja u subotu sa početkom u 20,00 sati igraju sa ekipom DEAC, dok dva sata ranije, u 18:00 igraju Zalakerámia ZTE KK - Jászberényi KSE.

Jászberényi KSE – KK Kakanj 62:76
(11:12,18:22,19:26,14:16)

Jászberényi KSE: Robert Brown 5, Keron Deshiledes 4, Marcell Molnar, Miljan Rakić 11, Frionius Kerpel 6, Jozsef Czirbus, Cseh György, Bruno Bazso 4,Uroš Lučić 13, Bence Szigedi, Ismet Sejfeić 19. Trener: Nikola Lazić.
KK Kakanj: Ermin Dedić 4, Darko Talić 5, Ernes Mešinović 6, Aldin Muflizović 3, Eldar Merdanović, Adi Zahiragić 6, Danilo Negovanović 2, Nebojša Pavlović 16, Željko Palavra 25, Igor Đuković 7, Nermin Buza 2. Trener: Josip Pandža.

U prvoj utakmici ovog Kupa ekipa Zalakerámia ZTE KK pobjedila je tim iz Debrecina ZTE KK- DEAC rezultatom 89:66.

Zalakerámia-ZTE KK- DEAC 89:66
(20:18, 33:19, 22:14, 14:15)

Zalakerámia ZTE KK: Simmons 9, Horváth Á. 14/6, Benke 5/3, Szabó Zs. 7/3, Radic 14, Vaughn 16/6, Jeffers 10, Mohácsi 12/12, Kis R. 2, Doktor, Kovács M. Trener: Bencze Tamás.
DEAC: Jones 5/3, Velkey, Lilov 14/12, Bognár 10, Armwood 16, Lajsz 3, Molnár A. 8, Kósa, Fekete V., Fazekas, Omenaka 2, Opre 3/3. Trener: Berényi Sándor.