KakanjLive | Petak, 21.09.2018. godine

Košarkaši poraženi uz veliku borbenost

10.01.2018. - Na prvom gostovanju u nastavku sezone, kod Mladosti u Mrkonjić Gradu ekipa Kaknja nije mogla napraviti ništa više od poraza u kojem su se maksimalno borili protiv objektivno atletski jače, visočije i šuterski spremnije Mladosti

001

Dali su sve od sebe ali večeras bi i puno bolje ekipe "pale" u Mrkonjić Gradu

Samo najveći optimisti i u redovima košarkaša Kaknja i među navijačima Kaknja mogli su se nadati da je u Mrkonjić Gradu moguće izboriti povoljniji rezultat. Mladost je u ovom trenutku imala širinu klupe sa deset igrača približno jednakog kvaliteta, imala je visinu i raspoložene šutere.Učinak za tri poena čak 50 odsto. Od 26 trica iskorišteno je 13.Učinili su to:Vladimir Aleksić (4/4), Đorđe Aleksić (2/4), Stefan Mijović (2/5), Milan Radivojević (2/4) i Srđan Milanović (1/3). Kod Kaknja Adam Mirković je postigao 22 poena. Po efikasnosti najbliži mu je bio Ermin Dedić sa 17 poena. Darka Talića nisu išli poeni. Od 14 pokušaja njegova lopta nijednom nije prošla kroz obruč. Ne može se igračima Kaknja prigovoriti na borbenosti, ali sa ovim rosterom u nastavku prvenstva vrlo je moguće da se mogu desiti rezultati iz drugog dijela prošle sezone. Sve ekipe koje pretenduju na ligu šest, izuzev Kaknja i Širokog, konsolidirale  su igrački kadar dok je Pandžin tim potpuno desetkovan.

Prvi period naši su košarkaši odigrali bez vanjskog šuta, sa velikim brojem promašenih zicera i sa pokušajima iz reketa preko visokih igrača Mladosti. To je rezultiralo slabom efikasnošču od samo osam postignutih poena.U prvih 5-6 minuta Kakanjci su trošili puno energije na odbranu ali niz od više prekinutih napada Mladosti nisu materijalizovali.

Nešto efikasnija igra, sa standardno dobrom odbranom u drugoj četvrtini omogućila je igračima Kaknja da ovaj period riješe u svoju korist sa tri poena i prednost domaćina koja je na kraju prvih deset minuta iznosila plus osam poena, smanje za samo jedan poen na +7. Zanimljivo je da su košarkaši Mladosti i u prvom i u drugom periodu igre ubacili po 18 poena. To prije svega govori o požrtvovanju i velikoj borbi košarkaša Kaknja u fazi odbrane. Ostaće nam nejasno kako je Drako Talić u ovom periodu za učinjeni prekršaja zaslužio nesportski faul kada je bio u sendviču između dva igrača Mladosti. Sudijske odluke i ne treba baš komentarisati ali ovo je bilo previše. Bilo je to u trenutku kada se Kakanj približio na pet poena 29:24. Na kraju prvog poluvremena u ekipi Kaknja efikasniji od ostalih bio je Adam Mirković sa 13 postignutih poena. Imao je od pet pokušaja za dva poena ubačenih svih pet i od dva pokušaja za tri poena ubacio je jedan.

Na početku trećeg perioda Mladost je napravila razliku od 6 poena 7:1 i Josip Pandža je tražio tajmaut jer je u tom trenutku razlika za domaće iznosila +13 (43:30). Tri napada zaredom nisu iskoristili košarkaši Kaknja, dva zicera i treći puta lopta je izašla iz obruča. Za tri minute Kakanjci su realizovali samo tri poena. Pet minuta i 22 sekunde do kraja trećeg perioda Pandža je ponovo primoran na tajmaut, rezultat je glasio 50:32. Mijović i Aleksić su pogodili trice. Uspjeli su Mladostaši u ovoj četvrtini napravidi puno bolju tranziciju iz odbrane u napad, krenuo ih je šut za tri poena i riješili su utakmicu jer su stekli nedostižnu prednost od 20 poena razlike 69:49.

Odlično su košarkaši Kaknja počeli zadnji period.Napravili seriju od 0:6, ali su domaćini imali raspoložene šutere, dobre kontre i samo se je čekalo kada će ubaciti stotku. Ipak to zadovoljstvo nisu priuštili ni sebi ni domaćim navijačima koji su uživali i predstavi svoje Mladosti, koja je ovom pobjedom najavila rezultatski preokret u nastavku sezone.

KK Mladost – KK Kakanj 99:77
(18:10, 18:21, 33:20, 30:28)

Gradska sportska dvorana u Mrkonjić gradu. Susret 13. kola Lige 11, prvenstva BiH. Gledalaca: 500. Sudije: Saša Babić, Milan Adamović i Davorin Skenderija. Delegata/komesar Siniša Jakovljević. Svi iz Banjaluke.

KK MLADOST: Vladimir Aleksić 20, Stefan Mijović 23, Sreten Knežević 18, Srđan Milanović 7, Nikola Kočević 11, Đorđe Aleksić 6, Sreten Kljajić 2, Mirko Ljuboja, Milan Radivojević 6 , Darko Jović, Miloš Srdić, Dušan Hukić 6. Trener: Goran Sladojević.

KK KAKANJ: Ermin Dedić 17, Adi Zahiragić 2, Danilo Negovanović 7, Adam Mirković 22, Milivoje Božović 12, Darko Talić, Aldin Muflizović 1, Zlatan Tepić 1, Nebojša Maksimović 11, Damir Pirić, Ernes Mešinović 2 i Nermin Buza 2. Trener: Josip Pandža. Pomoćni treneri: Benjamin Šabić, Mirnes Ganić i Mirza Demir.