KakanjLive | Četvrtak, 19.07.2018. godine

Košarkaši osvojili bodove u Hadžićima

07.02.2018. - Sigurnom igrom tokom cijele utakmice košarkaši Kaknja su u Hadžićima zabilježili pobjedu sa 19 poena razlike 65:84. Kaknjci su ponovo imali veliku podršku navijača na gostujućem terenu

kakanjbosnjaktekstKošarkaši Kaknja su ponovo radost podjeli sa navijačima, a Milivoje Božović sa navijačima i kćerkicom u naručju

Domaći su, ako je suditi po drugih deset minuta u prvu četvrtinu ušli sa previše respekta u duel sa košarkašima Kaknja. Malo šta im je polazilo za rukom, a Božović i saigrači su to iskoristili i poslije deset minuta imali prednost od šest poena razlike 16:22. Najveća razlika za Kakanj u prvom poluvremenu iznosila je 11 poena (11:22) i to jednu minutu i 30 sekundi do kraja isteka prvog perioda.

Drugih deset minuta Hadžićani konsolidiraju redove, oslobodili su se početnog pritiska i četvrtinu riješili u svoju korist, a nakratko su imali i rezultatsku prednost (36:35) i to u 16. minuti utakmice. Josip Pandža je tada iskoristi tajmaut, poslije kojeg su igrači Kaknja poluvrijeme priveli kraju sa tri poena prednosti (38:41). U prvih 20 minuta Milivoje Božović je postiga 17 poena, imao je šest skokava i jednu asistenciju. U istom period najbolji igrač domaćih bio je Miloš Marković sa 15 poena, pet skokova i jednom asistencijom.

U posljednjih deset minuta košarkaši Kaknja su ušli sa prednošću od šest poena (58:64). Dosta izjednačen treći period igre, na asistenciju bosanskohercegovačkog reprezentativca u redovima Kaknja, Adija Zahiragića, završio je kapiten ekipe Aldin Muflizović - tricom iz kornera. Upravo je ova trica donijela prevagu u trećoj četvrtini (20:23), jer je ubačena sa istekom napada.

Prve poena za Kakanj i na početku posljednje četvrtine također je ubacio kapiten Muflizović i to sa linije slobodnih bacanja.Zanimljivo da je ovo bio drugi i posljednji faul kojeg su do kraja utakmice napravili igrači Bošnjaka, što dovoljno govori koliko su bezidejno i bez energije ušli u samu završnicu utakmice. Fizički spremnija ekipa Kaknja, ubacila je ritam utakmice u jednu brzinu više i ovaj period riješila u svoju korist sa 13 poena razlike (7:20).Miloš Marković je zaustavljen u drugom poluvremenu i to se odrazilo na efikasnost domaće ekipe. Sa druge strane uz precizne asistencije saigrača Milivoje Božović je u drugom poluvremenu stigao do 29 poena i 11 skokova, uz dvije asistencije.

Željko Palavra je u ovoj utakmici poslije tromjesečne pauze odigrao 14 minuta i postigao pet poena. Može se reći da je ovo povratak na teren u skladu sa očekivanjima.

Lijepo je što su tačku na kraj ove utakmice stavili mladi košarkaši Kaknja.U zadnjem napadu Zlatan Tepić je odličnim proigravanjem asistirao Seadu Delibašiću, koji je istračao kontru i postavio konačan rezultat od 19 poena razlike za Kakanj (65:84).

KK Bošnjak – KK Kakanj 65:84
(16:22, 22:19, 20:23, 7:20)
Sportska dvorana u Hadžićima. Gledalaca: 300. Utakmica 18. kola košarkaškog prvenstva BiH - Liga 11. Prvi sudija: Dragan Porobić. Sudija 1.Dragan Kralj, Sudija 2. Dragan Komar (svi iz Trebinja). Delegat/komesar utakmice Mirza Hatibović iz Sarajeva.

Bošnjak: Mirza Ahmetbašić 5, Berin Ahmetbašić 18, Emil Suljić , Miloš Marković 18, Amir Dovadžija 10, Srđan Damjanović 11, Bojan Lulić 11, Ernad Mujić 2, Kerim Dragolj 8, Faris Rešidović, Nedim Tunović, Nikola Nedinić.Trener: Amir Rešidović.

Kakanj: Ermin Dedić 14, Darko Talić 6, Ernes Mešinović, Aldin Muflizović 5, Adi Zahiragić 3, Nebojša Maksimović 10, Adam Mirković 10, Milivoje Božović 29, Nermin Buza, Sead Delibašić 2, Zlatan Tepić, Željko Palavra 5. Trener: Josip Pandža. Pomoćni trener: Benjamin Šabić.

josippandzaJosip Pandža je na kraju utakmice, ponovo istakao veliku podršku navijača Kaknja, ali i naglasio da je ovo veoma važna pobjeda:
- Ovo je veoma važna pobjeda. Neke utakmice utakmice smo izgubili u posljednjim sekundama i uvukla se nesigurnost, što se vidjelo u prvom poluvremenu kada smo imali igru, ali promašili bar pet čistih zicera. Igrali smo u visokom intenzitetu i prelomili utakmicu u zadnjoj četvrtini kada nam igrači Bošnjaka nisu mogli parirati jer smo fizički spremniji.Jako sam zadovoljan razigravanjem bekovakoji su imali veliki broj asistencija na čisti zicer. Raduje me povratak Željka Palavre i ponovo velika podrška naših vjernih navijača, kojima se od srca zahvaljujem.