KakanjLive | Subota, 18.11.2017. godine

Košarkaši Kaknja uvjerljivi protiv Širokog

26.03.2016. - Nakon tri poraza,košarkaši Kaknja uspjeli su smoći snage da ubjedljivo poraze Široki i najave izlaz iz krize

U timskoj igri koju je demonstrirao Kakanj, Obrad Tomić je ubacio najviše, ukupno 20 poena

Opterećeni imperativom pobjede, igrači Kaknja su u otvaranju utakmice iskazali dosta nesigurnosti i gosti su prvu četvrtinu riješili u svoju korist sa četiri poena razlike(23:27).Drugu seriju Dedić otvara tricom i najavljuje bolju igru svog tima. Uslijedili su poeni Delalića (4) i zakucavanje Muflizovića i serija od 9:0, koja je bila uvod u bolju, sadržajniju i kvalitetniju igru Pandžinih izabranika koji su do odlaska na odmor stekli kapitalnu prednost od 12 poena (50:38). Dobra i učinkovita igra iz završnice druge dionice nastavljena je i u trećoj četvrtini. Nezapamćenom serijom od čak 21:08 (kraj trećeg i početak četvrtog perioda) igrači Kaknja u 23. minuti imaju najveće vodstvo na ovoj utakmici (62:38).Bio je to period igre koji je potsjetio na najbolja izdanja u Ligi 12, kada je publika uživala u školski izvedenim akcijama, majstorijama i efektnim poentiranjima Maksimovića, Delalića i Tomića, koji su imali najbolji učinak. Ovu nezapamćenu seriju prekida Mikulić sa dva poena iz slobodnih bacanja.

Uslijedila je serija gostiju od 10:0 i rezultat je smanjen na samo 13 poena prednosti (68:55). Premda je u zadnjoj dionici trener Pandža šansu pružio i mlađim igračima, košarkaši Kaknja su ovu četvrtinu riješili su u svoju korist (17:9) i na kraju zabilježili uvjerljivu pobjedu od 19 poena razlike (87:68), koja je mogla i trebala biti još veća, jer su gosti u pojedinim intervalima igre bili na ivici katastrofe. Što je najbitnije, ostvarena je pobjeda, kod većine prvotimaca vraćeno samopouzdanje i očekivati je da će u narednim susretima djelovati još moćnije, uvjerljivije i efikasnije te izboriti mjesto među prve četiri ekipe i igrati u polufinalu za prvaka, što je i bio cilj uoči početka Lige 6.

Kakanj-Široki 87:68
(23:27,27:11,20:21,17:9)

Sportska dvorana KSC u Kaknju. Gledatelja 700.Sudije: Milan Adamović i Davorin Skenderija iz Banja Luke i Saša Luković iz Viteza. Delegat: Dragan Ćazić.
KAKANJ: Dedić 3, Maksimović 14, Boljkovac 8, Muflizović 7, Merdanović 5, Delalić 16,Demir, Đozić 2, Palavra 6, Šabić, Tomić 20, Buza 6.Trener:Josip Pandža.
ŠIROKI: Mikulić 8, Vranješ 11,Šušak , Ćorić 10, Prskalo, Zadro 4, Čolak, Zubac 7, Kovačević 15, Karačić 11,Drežnjak 2, Damjanović.Trener:Damir Vujanović.