KakanjLive | Utorak, 16.10.2018. godine

Košarkaši Kaknja u finalu turnira Mirza Delibašić

29.09.2018. - Prvi polufinalni susret četrnaestog memorijalnog turnira ''Mirza Delibašić'' koji je igran između KK Kakanj i KK Vogošća pripao je Kakanjcima rezultatom 79:77.

KAKANJ

Košarkaši Kaknja će u finalnom meču u nedjelju 30. septembra snage odmjeriti sa ekipom Studenta/foto: Sport Centar

Susret su bolje otvorili Vogošćani i prvih deset minuta igre pripalo je ekipi Gorana Šehovca (24:25). I drugi period igre pripao je Vogošćanima (19:23) koji su bili izuzetno šuterski raspoloženi. Iako su Kakanjci bili dominantniji u skoku, u prvih 20 minuta susreta koštao ih je veliki broj promašaja sa linije slobodnih bacanja pa su na odmor otišli u rezultatskom decifitu od pet poena.

Samo pet minuta igre u nastavku bilo je dovoljno ekipi Benjamina Šabića da se rezultatski izjednači (53:53), a potom i preuzme vodstvo na kraju treće dionice (65:64). Sa minimalnom prednošću Kaknja se ušlo u završnih, neizvjesnih 10 minuta susreta. U posljednjoj četvrtini Kakanjci su odigrali taktički zrlo i koševima Adnana Arslanagića u posljednjim momentima susreta slavili rezultatom 79:77.

Najefikansiji u redovima pobjedničke ekipe bili su centar Igor Josipović i iskusni Željko Palavra sa 16 poena. Kapiten Kakanjca, Aldin Muflizović je dodao 15 poena, dok su dobar meč odigrali i Haris Ćurevac (13) i Adnan Arslanagić (10).

U poraženoj ekipi najefikasniji je bio Dušan Hukić sa 14 poena, dok je Dragan Bjeletić dodao 12.

U drugom polufinalnom paru mostarski Student je savladao mladi tim Bosne Royal rezultatom 76:68, pa će Kakanjci igrati finale protiv ekipe Studenta.

-Loše smo otvorili utakmicu. Vogošča je dosta rotirala tako da nismo znali šta nas očekuje u ovom meču. Bili su sjajno šuterski raspoloženi, dok smo mi imali dosta promašaja sa penala, pa je ekipa Vogošče na odmor otišla sa prednošću. U drugom dijelu utakmice kontrolisali smo skok, imali vežu želju za pobjedom, fizički dominirali i bili taktički zreli. Finiš utakmice neizvjestan, a Arslanagić nam je donio pobjedu solo prodorom,rekao je mladi trener Kaknja, Benjamin Šabić nakon susreta.

KAKANJ – VOGOŠĆA 79:77 (24:25, 19:23, 22:16, 14:13)

Turnir Mirza Delibašić. Sudije: Mirza Palo, Samir Kadrić, Nedim Čomaga.

KAKANJ: Luka Jovanović, Adnan Arslanagić 10, Ernes Mešinović, Aldin Muflizović 15, Ivan Begić 5, Haris Ćurevac 13, Mirza Velić, Sead Delibašić, Željko Palavra 16, Nermin Buza 4, Zlatan Tepić, Igor Josipović 16. Trener Benjamin Šabić.

VOGOŠĆA: Kenan Čoloman, Vladimir Vranić 2, Danilo Aranitović, Armin Sijerčić, Darian Carthan 10, Belmin Dedović 8, Dušan Hukić 14, Imran Fazlić 9, Eldin Čamdžić 11, Dragan Bjeletić 12, Đorđe Mićić 11, Immanuel King. Trener Goran Šehovac.