KakanjLive | Ponedjeljak, 23.10.2017. godine

Košarkaši Kaknja startovali pobjedom

22.10.2016. - Sedam poena prednosti imali su košarkaši Kaknja na kraju prvog poluvremena. Bilo 31:38. Isto toliko, sedam peona razlike, u korist Kaknja bilo je i na kraju ove utakmice 64:71.

kosarkabosnjakFoto arhiv: Kakanj-Bošnjak

Prvi i drugi period igre protekao je u skoro ravnopravnom izdanju i jedne i druge ekipe.Kakanj je prvi puta došao u vodstvo u prvoj četvtrini rezultatom 6:8 i prednost više nije ispuštao do kraja poluvremena, kada je i ostvarena najveća razlika do tada 31:37. Blaga dominacija tokom prvih dvadeset minuta kao da je uspavala košarkaše Kaknja. U trećem periodu igraju bezidejno, bezvoljno, bez učinkovitog skoka i asistencije. Tim Josipa Pandže nije se mogao prepoznati na parketu u Hadžićima. Ovaj period domaćin rješava u svoju korist sa 13 poena razlike 22:9. tako da u odlučujući završni dio utakmice Bošnjak ulazi sa prednošću od šest poena 53:47. Ovaj rezultat probudio je nadu i kod domaće publike i kod domaćih košarkaša da bi na startu prvenstva i na domaćem terenu mogli ostvariti startnu pobjedu. Međutim košarkaši Kaknja su pokazali ozbiljnost, ubacili u brzinu više, igrali puno brže i organizovanije, odlično u odbrani, jednostavnu ličili su na onu ekipu koja je prošle sezone osvojila Ligu 12. Ovaj četvrti period riješili su u svoju korist sa 13 poena razlike i na kraju trijumfovali sa 64:71.

Treba istaći i navijače Kaknja koji su kada je bilo najpotrebnije navijački podizali ekipu i na kraju je ispratili povicima - Šampioni, šampioni!

Bošnjak-Kakanj 64:71
(19:22, 12:16, 22:9, 11:24)

Bošnjak: Sarajlić 9/1/1/, Damjanović 8/4/0,Petkovioć 2/0/0, Fazlić 2/3/0/, Dovadžija 12/2/1, Maksukić 0/0/0, Lulić 20/4/1, Mujić 2/3/0, Kadić 6/7/3, Keso 0/1/0, Ferhatbegović 0/0/0, Buza 3/3/0. Trener: Rešidović

Kakanj: Dedić 0/1/0, Vranješ 0/0/0, Maksimović 11/2/1/ Muflizović 0/1/0, Merdanović 0/0/0, Ćurevac 4/5/0. Đozić 0/0/0, Dželmo 10/4/0, Palavra 18/6/0, Svilar 14/5/3, Tomić 13/9/0, Smajlović 1/0/0. Trener: Josip Pandža.

Napomena:Poslije prezimena igrača u brojkama su redom navedeni poeni, skokovi pa asistencije.