KakanjLive | Subota, 24.06.2017. godine

Košarkaši Kaknja pobrali simpatije BH javnosti

04.05.2016. - U drugoj utakmici finalne serije košarkaši Kaknja su pobjedili neprikosnovenu Igokeu, a borbenošću i igrom pobrali su simpatije BH javnosti i ne samo košarkaši, pokazala je to i kakanjska sportska publika, navijači koji su napravili nezaboravnu atmosferu i ugođaj za gledaoce pred tv ekranima

I bi senzacija. Briljantnom igrom, bez dvojbe, najboljom u ovoj historijskoj sezoni, košarkaši Kaknja porazili su trostrukog uzastopnog prvaka i još jednom potvrdili da su stasali u respektabilan tim.

U veoma borbenoj, kvalitetnoj, zanimljivoj i dramatičnoj utakmici, koja je mogla zadovoljiti i najprobirljivije košarkaške sladokusce, igrači Kaknja zasluženo su pobjedili neprikosnovenu Igokeu.

Domaći su bolje otvorili utakmicu i već za četiri minute stekli prednost od šest poena (10:4) i najavili da će ovo biti njihova večer. Gosti su tek u posljednjoj minuti prve četvrtine uspjeli preuzeti vodstvo (14:15), ali su Buza i Muflizović posljednja dva napada realizirali i prvu dionicu završili sa plus 4 poena (20:16).

U drugoj četvrtini nije bilo pobjednika. Odličnim odbranama, ali nažalost i propuštenim zicerima, postignuto je relativno malo koševa i Kakanj je na odmor otišao sa prednošću od četiri poena koja je stekao u prvoj četvrtini.

Treću četvrtinu otvara Ermin Dedić tricom, zatim pogađaju Muflizović i Delalić, a seriju nastavlja raspoloženi Željko Palavra i u 24. minuti Kakanj ima najveću prednost (42:32). Uslijedila je serija gostiju, Igokea treću četvrtinu rješava u svoju korist (14:19) i u zadnju dionicu ulazi s sjedinim poenom razlike(46:47).

Poenima Maksimovića i Merdanovića Kakanj ponovo preuzima vodstvo, koje gosti preko Albijanića anuliraju i stižu do svoje najveće prednosti (50:57). Sa dvije uzastopne trice Boljkovca i Palavre, a zatim poenima Tomića, dvije minute i 16 sekundi do kraja Kakanj prelazi u vodstvo, ali uzvraćaju Radivojević i Albijanić i gosti u zadnju minutu ulaze sa tri poena prednosti (58:61).

Uporni, hrabri i neumorni Obrad Tomić i Haris Delalić pogađaju i 11 sekundi prije kraja naši košarkaši su pred pobjedom. Odgovornost na sebe preuzima Vuk Radivojević, ali je i njemu zadrhtala ruka, njegov šut pogodio je obruč, odbijenu loptu ubacuje Miroslav Pašajlić, ali je prethodno sudija Bijedić označio kraj i pobjeda je pripala igračima Kaknja. Mora se priznati - zasluženo ! Borili su se kao lavovi, "ginuli" za svaku loptu, odigrali taktički mudro i zrelo, potvrdili nemogoće - pobjedu nad četverostrukim prvakom BiH, od čega tri puta uzastopno.

Veliki je to podvig i nagrada za uloženi trud tokom cijele sezone, koja će, već sad se može reći, ući u anale kakanjske košarke.

Sve čestitke igračima, smirenom treneru Josipu Pandži, ali i navijačima, koji su tokom cijele utakmice bili šesti igrač i svojim korektnim bodrenjem pobrali simpatije bh.sportske javnosti koja je putem direktnog TV prenosa na BHT 1 uživala u spektaklu kakav još nije viđen u Kaknju.

KAKANJ-IGOKEA 62:61
(20:16,12:12,14:19,16:14)

Dvorana KSC u Kaknju. Gledatelja 1000. Suci: Petar Obradović (Čapljina), Ademir Zurapović (Tuzla) i Haris Bijedić (Sarajevo). Delegat: Haris Bilić (Sarajevo).

KAKANJ: Dedić 6, Maksimović 4, Boljkovac 3, Muflizović 10, Merdanović 4, Delalić 8, Mašić, Đozić, Palavra 18, Šabić, Tomić 7, Buza 2. Trener: Josip Pandža.
IGOKEA: Katnić, Pašajlić 9, Krstić, Kesar, Komatina 13, Čakarević 1, Milošević 4, Albijanić 13, Šibalić, Radivojević 19, Lulić, Talić. Trener: Dragan Bajić.