KakanjLive | Četvrtak, 21.11.2019. godine

Košarkaši Kaknja pobjedili u Bratuncu

26.09.2019. - Košarkaši Kaknja nastavljaju sa pripremnim utakmicama, a jučer su igrali na gostujućem terenu u Bratuncu i pobjedili sa šest poena razlike (70:76)

bratunac2

Prve dvije četvrtine u Bratuncu su pripale igračima Kaknja (15:17) i (24:24) tako da se na veliki odmor otišlo sa tri poena prednosti za Šabićeve košarkaše 42:39.U nastavku ponovo su igrači Kaknja bili bolji (13:17), a Bratunac je uspio dobiti tek posljednijih deset minuta (18:17).

Kod Kaknja Haris Ćurevac je ubacio 20 poena, Đorđević 15 poena, a u domaćoj ekipi Foster je bio najefikasniji sa 23 poena.

Ovo je druga utakmica u posljednjih sedam dana ova dva tima, a prva se igrala u Kaknju. U oba susreta bolji su bili gosti. Rezultat jučer odigrane utakmice je 70:76, pobjeda Kaknja, dok je prije sedam dana, u Kaknju, bila bolja ekipa Bratunca, pobjedivši rezultatom 80:93.

Sljedeća, sedma provjera košarkaša Kakanja pred nastavak prvenstva biće na Ilidži kontra ekipe Igman Burcha.