KakanjLive | Petak, 21.07.2017. godine

Košarkaši Kaknja pali u finišu

29.10.2016. - Zahvaljujući većoj koncetraciji u samoj završnici i induvidulanim kvalitetima Haginsa, Ikonića i Šturanovića, košarkaši Bosne uspjeli su “slomiti” timsku igru Pandžinih izabranika

Utakmica je opravdala epitet derbija.Već u prvoj četvrtini se moglo zaključiti da će konačni ishod biti krajnje neizvjestan i dramatičan.

Prvi period igre završen je neriješeno (24:24), ali je pola koša prednosti bilo za naše košarkaše na poluvremenu. Kada je u 27.minuti Vojin Svilar svojom drugom trojkom povećao prednost Kaknja na plus šest poena (58:52), očekivalo se da će izabranici trenera Pandže u zadnju dionicu ući sa solidnom zalihom. Tako nije mislio iskusni Goran Ikonić koji donisi preokret i treću četvrtinu Bosna dobiva sa dva poena prednosti (19:21). U zadnjoj četvrtini sa dvije trice Saša Vasiljević donosi prednost gostiju od pet poena (67:72), koju su domaći anulirali tricom Vojina Svilara i poenima Obrada Tomića.

Tri minute prije kraja Haris Delalić poentira za tri poena, Bosna dolazi do značajne prednosti (77:82), koju je zahvaljujući boljoj koncetraciji, ali i induvidualnoj kvaliteti Haginsa i Šturanovića uspjela sačuvati i doći do dragocijene pobjede.

Bosna je zasluženo pobijedila, ima kvalitetniji roster,ali malo je nedostajalo da Pandžini izabranici dođu do trijumfa, što ne bi predstavljalo iznenađenje jer je utakmica bila izjednačena i zašto ne reći veoma kvalitetna, koja je mogla zadovoljiti i najprobirljivije košarkaške sladokusce.

dusan_gvozdicDušan Gvozdić misli da nikoga nije uvrijedio i ako jeste iskreno se izvinjava

Malu mrlju na ovu lijepu košarkašku predstavu bacio je trener gostiju Dušan Gvozdić, koji je čestim gestikulacijama i prigovorima sudijama iritirao gledaoce. Trener Gvozdić je vodio utakmicu veoma temperamentno, bukvalno kao šesti igrač na parketu, sa velikom emocijom, iz koje se dogodi i afektivno nekontrolisano djelovanje, na čemu mu je uz čestitke za pobjedu, ukazao i sekretar KK Kakanj Samir Lušija. Bez namjere da nekoga ili nešto uvrijedi, gospodin Gvozdić je na kraju novinarima rekao:Nadam se da ćete javnosti prenijeti i ovo što moram da izjavim. Ja nisam čovjek koji vrijeđa, bilo koga ili bilo šta. A u afektu ne znam. U životu nikada nikog nisam opsovao.Ako sam to uradio javno se izvinjavam ekipi Kaknja i nadam se da ovo neće da utiče na dobre odnose ova dva kluba. Imao sam prigovor poslije utakmice, sekretara KK Kakanj, da sam nešto opsovao. Mislim da nisam i ako jesam izvinjavam se.To nije lijepo jer mi treba da budemo ljudi koji vaspitavaju druge ljude. To je ono što sam trebao da kažem, nadam se da ćete to prenijeti ljudima iz Kaknja. Izvinjavam se stručnom štabu i treneru i sekretaru Kluba, ako sam nešto rekao i svim ljudima jer nisam imao namjeru bilo koga da vrijeđam”.

A evo kako je trener sarajevskih studenta prokomentarisao utakmicu: “Mi smo se držali svog dogovora, a to je da kontrolišemo napad. Mislim da smo u tome uspjeli većim dijelom utakmice, s ciljem da ne dozvolimo najjače oružje Kaknja, a to je kontranapad.Kakanj je odigra dobro. Mi smo odigrali dobro, a meč je presudila koncentracija na terenu koju smo imali 40 minuta. U nastavku prvenstva Kaknju želim sreću u prvenstvu. Idemo dalje duga je liga. Ova utakmica ništa ne odlučuje ni za jednu ni za drugu ekipu. Mi smo iskoristili prethodnu nedjelju dana da pojačamo rad, jer smo kasno kompletirali tim.Čestitam igračima. Hvala publici na fenomenalnoj atmosferi”, završio je trener Dušan Gvozdić.

pandzaroyalJosip Pandža: Ne mogu ništa zamjeriti svojim momcima, borili su se koliko su mogli

Josip Pandža kaže da nema nešto posebno zamjeriti svojim momcima:Mislim da odbrambeno nismo bili na svome nivou.Primili smo veliki broj koševa. Napadački ne možemo igrati protiv Bosne, mada nismo imali loš napad.Sasvim korektan i dali smo veliki broj koševa.Mi smo se oslanjali na napad, a to nije naša igra. Prevagu je na kraju donio Ikonić. U prvom poluvremenu to je činio Hagins, u nekim momentima Vasiljević. Bosna je pokazala kvalitet za koji mi nismo imali trenutni odgovor. Ne mogu ništa puno zamjeriti svojim igračima. Borili su se koliko su mogli. Bosna je kvalitetnija od nas i to je realnost. Mi se okrećemo novim utakmicama i nadamo se da ćemo ovaj poraz nadoknaditi u sljedećim prvenstvenim susretima. Čestitam Bosni. Publika je bila sasvim korektna i mislim da nije postojao nikakv razlog za tenziju. I ja i moji igrači smo bili korektni i gosti iz Kaknja trebaju otići kao gospoda jer su na terenu dobili utakmicu i nema razloga za neku tenziju”.

Kakanj - Bosna Royal Jelly 83:87

(24:24, 19.18, 19:21, 21:24)

Dvorana KSC u Kaknju. Gledalaca 1000. Sudije: Ademir Zurapović (Tuzla), Ernad Karović (Zenica), Damir Kunosić (Tuzla). Delegat/komesar: Aco Okuka (Kiseljak),

KAKANJ:Dedić 2, Vranješ 10, Maksimović 4, Muflizović 3, Merdanović 11, Ćurevac 9, Dozić, Dželmo 11, Palavra 12, Svilar 12, Tomić 9, Smajlović. Trener: JosipPandža.

BOSNA ROYAL JELLY: Šarić, Đorđević 8, Hagins 22, Ikonić 9, Delalić 9, Rešidović 5, Vasiljević 6, Čampara, Dragolj 3, Dragičević 8, Šturanović 17, Durak.Trener: Dušan Gvozdić.