KakanjLive | Srijeda, 22.05.2019. godine

Košarkaši Kaknja pobjedili u Sarajevu

28.03.2019. - Na gostovanju kod Bosne Royal košarkaši Kaknja su u drugom kolu Lige za opstanak zabilježili siguirnu pobjedu od 16 poena razlike

bosnadrugokolo

Drugo gostovanje u Ligi za opstanak košarkaši Kaknja su okončali pobjedom , a za protivnika su imali Bosnu Royal. Na kraju utakmice biolo je plus 16 za  tim Kaknja (81:97). Otvaranje utakmice i nesigurnost u početnom periodu koju su igrači Benjamina Šabića pokazivali u nekim  susretima tokom prvenstva, ovoga puta je prevaziđena i Kakanjci su obe prve četvrtine, ubjedljivo, rješili u svoju korist.Devet poena prednosti poslije prvih deset minuta (18:27) ulilo je samopouzdanje, koje je i u Mostaru, prošlo kolo nedostajalo, tako da je i u narednih deset minuta tim Kaknja bio još ubjedljiviji (18:32).

U nastavku utakmice više nije bilo neizvjesnosti n tako da dileme o pobjedniku i nije bilo. Kaknjci su rutinski održavali dinamiku koja nije mogla ugroziti stečenu  prednost u prvom poluvremenu.

U narednom kolu, u subotu u Kaknju gostuje  Bratunac TRB, koji je danas poražen na domaćem terenu od ekipe Studenta iz Mostara.

KK Bosna Royal – KK Kakanj 81:97
(18:27, 18:30, 24:21, 21:19)

Utakmica  drugog kola Lige za opstanak košarkaškog prvenstva BiH. Sportska dvorna Skenderija.Suci: Mila Čavara, Esad Pelja i Ivan Jurić. Opunomoćenik KS BiH: Darko Frganja.

KK Bosna Royal: Alan Aladin 2, Emir Murtić, Tarik Bukva, Atif Durak 21, Amar Barukčija 19, Faris Nikšić, Timur Ovčina 6, Dino Kosovac 4, Mirsad Pilavdžić 25, Mak Selimović.Trener: Sabahudin Bašović.

KK Kakanj: Nebojša Maksimovioć 10, Adnan Arslanagić 14, Ernes Mešinović 13, Aldin Muflizović 6, Ivan Begić 8, Haris Ćurevac 12, Mirza Velić 3, Sead Delibašić 2, Bartol Lučić 2, Nermin Buza 8, Damir Pirić 2, Igor Josipović 17.Trener: Benjamin Šabić.