KakanjLive | Nedjelja, 17.12.2017. godine

Košarkaši iz Debrecina bolji od Kaknja

23.09.2017. - U drugoj utakmici na 48. Forest Hungary međunarodnom košarkaškom Göcsej Kupu, koji se igra u mađarskomZalaegerszegu, košarkaši Kaknja su pretrpjeli poraz istom razlikom kojom su na ovom turniru dobili prvu utakmicu – 14 poena. Tim iz Debrecina ubacio je 83 opoena, dok su košarkaši Kaknja zabilježili 69 poena

madjarskaSnimak iz dvorane u Mađarskoj - Čekajući izlazak na parket

Na večerašnjoj utakmici, drugoj koju u dva dana igraju košarkaši Kaknja u Mađarskoj, Josip Pandža je ponovo imao sve igrače u rotaciji i svi su zabilježili određenu minutažu. Uglavnom, niko na parketu nije proveo duže od 25 minuta, a tu minutažu su imali Danilo Negovanović koji je ubacio 17 poena i Igor Đuković koji je ubacio deset poena.

Sa druge strane trener mađarske ekipe na terenu je imao pet igrača koji su u igri proveli 30 i više minuta. Među njima su bili i najefikasniji košarkaši na ovoj utakmiciIvan, Lilov koji je postigao 26 poena, Andreas Molnár 15 i Gerald Armwood 14.

madjarsa svecanogDetalj sa svečanosti otvaranja turnira

Kakanjci večeras nisu bili šuterski raspoloženi. Od 22 pokušaja za tri poena u košu je završilo četiri: dva puta Negovanović i po jednom Dedić i Palavra. Od 38 pokušaja za dva, u košu je završilo 21.

U 15. minuti uatkmice rezultat je bio izjednačen 30:30. Na odmor se otišlo kod rezultata 36:40. U trećoj četvrtini košarkaši Debrecina prave razliku od devet poena tako da je poslije 30 minuta rezultat glasio 63:50. Kraj utakmice dočekan je sa 14 poena razlike.

Kakanj - DEAC  69:83
(15:22, 21:18, 14:23, 19:20)

DEAC: Jahmal Jones 4, Viktor Fekete, Kristof Bognár 9, Csaba Fazekas,Andreas Molnár 15, Ivan Lilov 26, Godwin Omenaka 2, Marton Kozak, Tomaš Kosa, Gerald Armwood 14, Janoš Velkey Gergely Lajsz 10, Trener: Berényi Sándor.

KK Kakanj: Ermin Dedić 8, Darko Talić 4, Ernes Mešinović , Aldin Muflizović 2, Eldar Merdanović 9, Adi Zahiragić 1, Danilo Negovanović 17, Nebojša Pavlović 8, Željko Palavra 10, Igor Đuković 10, Nermin Buza. Trener: Josip Pandža.