KakanjLive | Utorak, 11.12.2018. godine

Kolo u znaku divljanja navijača Zrinjskog i Širokog

28.11.2017. - Šesnaesto kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine donijelo je veliki sarajevski derbi između Željezničara i Sarajeva u kojem su slavili Plavi sa Grbavice rezultatom 2:1, pa sa nova tri boda i dalje drže priključak sa Širokobriježanima sa 35 osvojenih bodova. Ovo kolo obilježilo je novo fašističko divljanje navijača Zrinjskog i Širokog Brijega i to za vrijeme državnog praznika, 25. novembra. Da li će stići kazna iz NSBIH ostaje nam da vidimo !

sarjaevo

Plavi slavili u 113. derbiju vječitih rivala/foto ss.ba

Šesnaesto kolo Premijer lige BiH ponudilo je tek 8 golova, odnosno 1.33 po susretu. Najviše golova postignuto je u gradskom derbiju između Željezničara i Sarajeva u kojem su Plavi sa Grbavice slavili rezultatom 2:1. Susrete ovog kola posmatralo je svega 7.900 gledalaca, od čega je čak 5.500 bilo na Grbavici. U ovom kolu dodijeljena su 24 žuta kartona, dok je u susretu Mladosti i Širokog Brijega u ifnišu susreta isključen i strateg Dobojana, Edis Mulalić. I ovo kolo koje je igrano za vrijeme Dana državnosti BiH obilježilo je fašističko navijanje navijača Zrinjskog i Širokog Brijega i krajnje je vrijeme da NSBIH žestoko kazni ova dva tima.

Nula Viteza i Borca

Na Gradskom stadionu u Vitezu domaći Vitez i banjalučki Borac remizirali su odigravši 0:0. Susret nije ponudio mnogo. Bodovi su bili priojeko potrebni za obje ekipe, Vitezu u borbi za opstanak u premijeligaškom društvu, a Borcu za borbu za top 6.

Željezničaru pripao gradski derbi

I ovaj derbi sarajevskih timova je dobio mnogo medijske pažnje. Prvobitno planirani susret koji je trebao biti odigran u nedjelju je pomjeren za 24 sata zbog vremenskih ''neprilika'', ali slobodno mogu kazati i nesposobnosti ljudi sa Grbavice da pripreme teren. Na kraju su Plavi slavili rezultatom 2:1, a golove za ekipu sa Grbavice postigli su Goran Zakarić u 24. i Sinan Ramović u 77. minuti susreta, dok je gol za bordo tim postigao Amar Rahmanović četiri minute prije kraja susreta. Nakon susreta nastavljeno je i treće poluvrijeme putem društvenih mreža. Jedni slave pobjedu, drugi prozivaju lošu organizaciju utakmice. Susret je posmatralo 5.500 ljbitelja najvažnije sporedne stvari na svijetu, a da je utakmica kojim slučajem odigrana dan ranije, sigurno je kako bi tribine stadiona Grbavica bile bolje popunjene.

Mladost zaustavila Široki, fašizam Škripara ponovo na djelu

Mladost je prekinula pobjedonosnu seriju Širokog Brijega od sedam susreta. Duel u Doboju je završen bez pogodaka, a igrači Mladosti su uspjeli sačuvati svoj gol, te su i dalje bez poraza na domaćem terenu. Sudac Dragan Petrović iz Banja Luke je unio dosta nemira u domaći tabor u ovom susretu budućio da je napravio niz grešaka na štetu Mladosti, a u 86. minutu susreta isključio je i trenera domaćih Edisa Mulalića, a nakon susreta u delegatskom zapisniku navedeno kako je trener Mladosti psovao sudije i kako je prilikom izlaska sa terena nagazio četvrtog suca Zorana Grbića iz Prijedora. Mulalić je nakon susreta ove navode demantovao. Susret je posmatralo tridesetak navijača Širokog, popularne skupine ''Škripari'', a za vrijeme susreta su u više navrata pokušali isprovocirati domaću publiku povicima ''Domovina Hrvatska'' i ''Za dom spremni''. Kakanjska publika je na provokacije na praznik, 25. novembar samo odgovorila aplauzom, a delegat susreta ja nakon susreta u svoj notes ubilježio fašističko divljane navijača iz Hercegovine.

Velika tri boda Radnika u Gabeli

Bijeljinski Radnik se sa nova tri boda u Gabeli uključio u trku za poziciju broj šest koja na proljeće vodi u ligu za prvaka BiH. Golom stamenog Besima Šerbečića iz 25. minute Radnik je upisao vrijedna tri boda i sada je na diobi šestog mjesta zajedno sa ekipom dobojske Mladosti.

Novi poraz Čelika

Dvanaesti poraz Čelika u ovoj sezoni posmatrakoi je svega 300 ljudi na Bilinom Polju. Pobjedu u Zenici upisala je i ekipa Krupe koja je slavila golovima Elvira Koljića (23. minuta) i Lazara Marjanovića (34. minuta).

Divljanje navijača u Mostaru zasjenilo pobjedu Zrinjskog

Zrinjski je golovima Hrvoja Barišića (16. minuta) i Matije Kataneca (64. minuta) savladao tuzlansku Slobodu u 16. kolu Premijer lige BiH. Domaći navijači su ponovo pogrdnim povicima sa tribina vrijeđali državu Bosnu i Hercegovinu na njen rođendan, a da stvar bude gore delegat susreta Franjo Grganović iz Novog Travnika fašističko orgijanje sa tribina nije upisao u svoj izvještaj nakon susreta. Krajnje je vrijeme da se iskorijeni fašizam u našoj državi i da se akteri istog najstrožije kazne. TV kamere su zabilježile ispade mostarske publike, pa se iskreno nadamo da će uslijediti žestoke kazne, prvo za delegata susreta Franju Grganovića, a potom i za klub Zrinjski.