KakanjLive | Ponedjeljak, 17.12.2018. godine

KK Kakanj pobjednik turnira

30.09.2018. - Četrnaesti Memorijalni turnir „Mirza Delibašić“ osvojili košarkaši Kaknja pobjedivši Student iz Mostara rezultatom 74:66

kapitenpeharKapiten Muflizović sa pobjedničkim peharom

Prva četvrtina pripala je Kaknju rezultatom 24:18. U drugoj četvrtini Mostarci su napravili razliku od devet poena 14:23 i na poluvrijeme otišli sa prednošću od tri 38:41.
U trećem periodu postignuto je najmanje poena, ukupno 22, a četvrtinu je dobio Kakanj rezultatom 12:10, što znači da su mostarski studenti još uvijek bili u prednosti 50:51. U posljednjem periodu sigurna igra košarkaša mladogv trenera Benjamina Šabića rezultirala je prednošću od devet poena, tako da je finalna utakmica 14. Memorijalnog turnira „Mirza Delibašić“ završila pobjedom KK Kakanj, rezultatom b 74:66.
U redovima KK Kakanj istakao se Adnan Arslanagić sa 15 ubačenih poena, a dva manje dodao je Željko Palavra. Kod Studenta bolji od ostalih bio je Eldin Dželmo sa 17 ubačenih poena. On je ujedno proglašem i najboljim igračem turnira. Ivan Škrobo je dodao 16 poena.
Bila je ovo druga utakmica između ovih ekipa u posljednjih deset dana. I prvu su dobili Kakanjci 89:81.

kakanj-3Trener Kakanjaca, Benjamin Šabić, poslije završenog turnira je rekao:“Bila nam je čast učestvovati na turniru koji nosi naziv po najboljem košarkašu BiH svih vremna. Za nas je ovo bila odlična provjera jer smo odigrali dvije kvalitetne utakmice. Zahvaljujemo se domaćinim na pozivu i organizaciji turnira.“

Nakon memorijala ''Mirza Delibašić'' izabranike Benjamina Šabića očekuje duel protiv Vogošće (u srijedu 3. oktobra) i turnir u Vitezu (6./7. oktobra) na kojem će nastupiti ekipe: Viteza, Slobode, Čelika i Kaknja.

KK Kakanj - KK Student 74:66
(24:18; 14:23, 12:10, 24:15)

Sportska dvorana u Kaknju. Subota 22. 09.2018. godine. Prijateljska utakmica. Gledalaca 50. Sudije: Esad Pelja, Hasan Bajgorić i Aldin Dedić.

KK Kakanj: Luka Jovanović 3, Adnan Arslanagić 15, Enes mešinović 2, Aldin Muflizović 6, Ivan Begić 10, Haris Ćurevac 78, Mirza Velić 5, Sead Delibašić, Željko Palavra 13, Nermin Buza 2, Zlatan Tepić 2, Igor Josipović 10. Trener: Benjamin Šabić.
KK Student: Mirza Manjgo, Ivan Kuzman 7, Željko Klještan 7, Ivica Širić 8, Danijel Zovko 2, Meho Haračić, Ivo Mikulić 1, Eldin Dželmo 17, Mario Barbarić, Drago Cvitanović,Ivan Škrobo 16 i Dejan Čup 6. Trener: Ahmet Pašalić.