KakanjLive | Srijeda, 14.11.2018. godine

Kiks sarajevskih timova iskoristio Zrinjski

30.10.2018. - Zrinjski je iskoristio poraze Želje i Sarajeva i došao na samo dva boda zaostatka za bordo timom. Dobojska Mladost je upisala novu vrijednu pobjedu na domaćem terenu. Tuzlanski derbi završio je bez pobjednika.

001_1

Kiks sarajevskih timova u 15. kolu Premijer lige BiH najbolje je iskoristio mostarski Zrinjski koji je pobjedom na domaćem terenu došao na samo dva boda zaostataka za bordo timom. Susrete 15. kola posmatralo je 8.200 gledalaca, odnosno nešto više od 1.366 po meču. U ovom kolu dodijeljena su 23 žuta i jedan crveni karton, dok je postignuto 13 golova.

Raspucani Bilbija donio Zrinjskom tri boda

Nemanja Bilbija postigao je čak tri gola u susretu sa Čelikom. Već na otavranju utakmice u prvoj minuti Bilbija je zatresao mrežu Zeničana, da bi novi gol postigao u osmoj minuti. Treći gol napadač Plemića postigao je u 61. minuti za konačnih 3:0. Čelik nije bio bez šansi u ovom meču, imali su nekoliko izglednih prilika, ali nisu uspjeli matirati golmana Mostaraca.

Zvijezda iznenadila Želju

Željezničar nikako da izađe iz rezultatske krize. Plave sa Grbavice je u Sarajevu iznenadila Zvijezda koja je slavila u 94. minuti susreta kada je Saša Jovović pogodio gol Želje za 0:1 i veliku pobjedu. Nakon susreta eskaliralo je nezadovoljstvo ''manijaka'' koji su utrčali na travnjak. Na svu sreću veće incidente spriječila je zaštitarska služba uz pomoć policije.

Hajdarević srušio lidera

Gošk je u Gabeli na domaćem terenu iznenadio favorizovano Sarajevo rezultatom 1:0. Jedini gol na susretu postigao je Nermin hajdarević u 37. minuti susreta. Ovo je za tim sa Koševa bio tek drugi poraz u sezoni, dok je Gošk posljednju poziiciju na tabeli prepustio Krupi.

Tuzlanski derbi bez pobjednika

Najviše gledalaca u ovom kolu bilo je na tušnju gdje su snage odmjerili Sloboda i Tuzla City. Sloboda je preko Antonia Vidovića došla do vodstva u 24. minuti susreta, da bi Vojo Ubiparip u 62. minuti Tuzli donio izjednačenje. Do kraja meča rezultat se nije mijenjao i timovi su podijelili bodove. Susret je pratilo 3.000 navijača.

Mladost slavila nakon preokreta

Dobojska Mladost upisala je novu pobjedu i već sada je na diobi šestog mjesta sa tuzlanskom Slobodom. Prvo poluvrijeme nije ponudilo mnogo toga budući da je fudbalere Mladosti i Krupe ometao jak vjetar. U durgom poluvremenu prvo su poveli gosti preko Slobodana Milanovića u 54. minuti, da bi samo sedam minuta kasnije pogodio Gedeon Guzina za 1:1. Za potpuni preokret pobrinuo se Nemanja Anđušić u 67. minuti susreta. Do kraja meča Mladost je upsjela sačuvati prednost i upisati vrijednu pobjedu.

Radnik savladao Široki

Radnik je pred domaćom publikom savladao Široki Brijeg rezultatom 2:1. Iako su gosti poveli, domaći su došli do pobjede. Širokobriježane je u vodstvo doveo Correia Silva u 40. minuti, da bi već u narednom napadu pogodio Demir Peco za 1:1. U 65. minuti ekipi iz Bijeljine je pobjedu donio Irfan Hadžić. U samom finišu susreta zbog druge javne opomene isključen je Bernardo Matić koji je prilikom napuštanja terena upitio niz psovki. Igrač Širokog psovao je državu BiH, Savez i ligu. Ništa novo kada je Široki Brijeg u pitanju. Matić je suspendovan do daljnjeg, nadamo se ozbiljnoj sankciji kako se slične stvari ne bi događale u dogledno vrijeme.