KakanjLive | Srijeda, 14.11.2018. godine

Kanonada Rudara u Vitezu

20.10.2018. - Zeleno-crni su čak četiri puta zatresli mrežu Vitežana i ostvarili najuvjerljiviju gostujuću pobjedu u posljednjih desetak godina

Sjajnu igru i trijumf protiv Orašja sa desetoricom igrača, izabranici trenera Fadila Hodžića  na najbolji način su ovjerili na gostovanju u Vitezu. Zeleno-crni su bljesnuli punim sjajem i demolirali prošlosezonskog premijerligaša, ekipu Viteza, koja jednostavno  nije imala snage i načina da zaustavi razigrane „Rudare“, posebno u drugom poluvremenu.Domaći  su  u prvom dijelu agresivnom i preoštrom igrom uspjeli parirati i sačuvati svoju mrežu do 38.minute kada je najmlađi akter ove utakmice, sedamnaestogodišnji Sead Subašić na asistenciju Fahrudina Kovača manirom rasnog strijelca ljevicom iskosa pogodio desni donji ugao Kragićevog gola.

U drugom poluvremenu trener Viteza Vjeran Simunić mijenja formaciju (3-5-2), i pokušava preko bokova doći do izjednačenja, ali je odbrana Rudara djelovala veoma sigurno i mladi Alija Jamaković nije bio na težim iskušenjima. U 60.minuti na intervenciju svog pomoćnika, sudija Obradović dosuđuje kazneni udarac za Rudar zbog igranja lopte rukom jednog odbrambenog igrača Viteza. Belmin Kobilica je loptu poslao u jednu,a iskusnog Kragića u drugu stranu i udvostručio vodstvo i najavio pravi potop grogiranog protivnika. Ulaskom u igru Belmina Kobilice u 50.minuti,te nešto kasnije Adnana Hrelje(62), i trener Rudara mijenja formaciju što se pokazalo kao pun pogodak jer su braća Mirza i Fahrudin Kovač,te Adnan Hrelja brzim akcijama stvarali neprilike odbrani domaćih.U 70.minuti, nakon školski izvedene akcije, u kojoj su učestvovali kreatror svih Rudarevih napada Belmin Kobilica, sve bolji Addmir Fočo i Hrelja, na čiju asistenciju treći pogodak postiže brzonogi Mirza Kovač. Slična akcija bila je i kod četvrtog gola kojeg je postigao Fahrudin Kovač na asistenciju starijeg brata Mirze, ali je začetnik i ove akcije bio razigrani Belmin Kobilica, kojem je ovo bila jedna od boljih partija u ovoj sezoni što posebno raduje trenera Hodžića, koji iz taktičkih razloga kapitena Kobilicu nije postavio u startnu postavu, što se pokazalo kao izvanredno rješenje.

Bila je ovo treća gostujuća pobjeda Rudara na gostovanju (Bosna,Jedinstvo,Vitez),op.a) i zaista je velika šteta što su kod kuće „prosuli“  devet bodova(dva poraza i oduzimanje bodova osvojenih protiv Metaalleghea) jer bi bili uz rame vodećem Veležu.

Prema riječima trenera Hodžića, svih 14 igrača koji su nastupili na ovoj utakmici  zaslužuju pohvale na sjajnoj igri i velikom zalaganju.

-Bila je ovo naša najbolja, najzrelija i najracionalnija igra ove sezone u kojoj su moji igrači ispoštovali sve dogovore i jednim profesionalnim pristupom nadigrali ekipu Viteza, koja sigurno više vrijede nego što se to može zaključiti po mjestu na tabeli. Ovo je dokaz da imamo dobru ekipu i kad djeluje timski , kompaktno i odgovorno da može savladati svakog protivnika, smatra trener Rudara Fadil Hodžić.

Vitez – Rudar 0:4

Gradska stadion u Vitezu. Gledatelja  150. Glavni sudija  Darko Obradović iz Stoca. Pomoćnici Sanel Grljević(Mostar) i Mirza Čehaja(Goražde).Četvrti sudija Stipe Kovačević(Tomislavgrad).Posmatrač suđenja Niko Lacić ( Brčko). Delegat utakmice Mario Ivković iz Livna.

Strijelci:0:1 Sedad Subašić(38), 0:2 Belmin Kobilica (60.iz penala), 0:3 Mirza Kovač(76), 0:4 Fahrudin Kovač(80).

Žuti kartoni:Almir Čatić, Dženan Kubat i Safet Šivšić(Vitez), a Belmin Kubat (Rudar).

NK VITEZ: Antonio Kragić, Almir Čatić, Almir Sarvan(od 4.Amar Prutina), Safet Šivšić, Eldar Bašović, Kemal  Salihagić, Mirko Vujica(od 46.Miljenko Bošnjak), Alden Bešić(od 52.Edin Kesić). Nijaz Fazlić, Zvonimir Petrović,Dženan Durak.Trener:Vjeran Simunić.

RUDAR: Alija Jamaković, Belmin Čehajić, Admir Fočo, Adis Goralija, Omer Musić, Armin Topalović, Sedad Subašić (odc 75.Adin Čiva), Belmin Kubat(od 50.Belmin Kobilica), Fahrudin Kovač, Mirza Kovač, Bajro Spahić (od 62.Adnan Hrelja) . Trener:Fadil Hodžić.