KakanjLive | Petak, 18.08.2017. godine

Kakanjci bolji od Zrinjskog u Mostaru

12.12.2015. - Košarkaši Kaknja u Mostaru protiv Zrinjskog do pobjede došli tri sekunde prije kraja (81:80) poenima Nebojše Maksimovića

mostarzrinjskiDetalj sa utakmice u Kaknju, na početku sezone, kada je Zrinjski također doživio poraz

Košarkaši Kaknja nastavili seriju pobjeda.U Mostaru protiv Zrinjskog do pobjede došli tri sekunde prije kraja (81:80)poenima Nebojše Maksimovića.

Nakon teškog poraza u Mrkonjić Gradu (89:70), košarkaši Kaknja briljatnom igrom prvi su porazili vodeću ekipu Sparsa, a zatim na dva uzastopna gostovanja (Hadžići i Mostar) pobijedili Bošnjak(76:63) i Zrinjski(81:80) i dokazali da su u pravo vrijeme ušli u top formu.

Utakmica u Mostaru imala je dramatičan završetak.Naši košarkaši su do pobjede došli tri sekunde prije kraja kada je Nebojša Maksimović pogodio za dva poena , što je bilo dovoljno za veliki trijumf.

Utakmicu je sa dva poena otvorio Demić,a odmah je uslijedila trojka Ermina Dedića i najava da će susret biti neizvjestan. Igrači Kaknja prvu dionicu dobili su sa tri poena prednosti (22:19), a svojom drugom trojkom Ermin Dedić je otvorio drugu četvrtinu. Igrači Kaknja imali su prednosti sve do 17. minute kada je Mujo Tuljković trojkom po drugi put doveo Zrinjski u vodstvo(40:37). U završnici druge četvrtine razigrali su se Princi i Tuljković i domaći su na odmor otišli sa pet poena prednosti (46:41).

Nastavak utakmice bio je u znaku Eldara Merdanovića koji je sa sedam uzastopnih poena vratio Kakanj u igru. Trojkom Gilje u 28.minuti Zrinjski dolazi u vodstvo (52:49), ali su Delalić, Muflizović i Buza uspjeli materijalizirati svoju dobru igru i u zadnju četvrtinu ući sa dva poena prednosti (62:64). Bila je to najava triler završnice u kojoj su domaći 48 sekundi prije kraja poenima Muje Tuljkovića stigli do preokreta i prednosti od četiri poena (80:76). Pola minuta prije kraja svojom četvrtom trojkom Ermin Dedić daje nadu Kaknju za pobjedu, koju osigurava sa dva poena Nebojša Maksimović tri sekunde prije kraja. Pokušaj Demića da izbori pobjedu ili bar produžetak, nije uspio i košarkaši Kaknja su slavili. Zasluženo jer su pružili još jednu dobru partiju, premda su igrali bez centra Obrada Tomića,koji će zbog zadobijene ozljede na treningu u petak pauzirati najmanje mjesec dana.

-Ovo je definitivno najveća pobjeda u sezoni. Na posljednjem treningu uoči gostovanja u Mostaru ozlijedio nam se ključni igrač, centar Obrad Tomić i to nas je dosta potreslo. Međutim, ostali momci su pokazali veliku borbenost i kvalitetu, te smo došli do značjane pobjede. Zrinjski po kvaliteti pojedinaca pripada samom vrhu lige i tim više je naša pobjeda vrijednija. Momci su odigrali mnogo više i bolje od mojih očekivanja i ja im od srca čestitam, rekao je po završetku utakmice trener Josip Pandža, kojem također pripadaju velike zasluge jer je taktički nadmudrio iskusnog stratega Senada Muminovića,koji je odnedavno preuzeo vođenje ekipe Zrinjskog.

Zrinjski – Kakanj 80:81
(19:22, 27:19, 16:23, 18:17)

Sportska dvorana Bijeli brijeg u Mostaru. Gledalaca 300. Sudije: Ademir Zurapović (Tuzla), Kralj i Porobić (oba Trebinje).

ZRINJSKI: Janjušević 7, Manjgo, Golemac, Gilja 5, Petrić, Planinić, Princ 13, Demić 12, Brawn 3, Tuljković 12, Šamadan 19, Brajković 9. Trener: Senad Muminović.

KAKANJ: Dedić 12, Maksimović 6, Boljkovac 5, Muflizović 5, Merdanović 9, Delalić 15, Mašić, Đozić, Palavra 14, Šabić, Buza 15. Trener: Josip Pandža.