KakanjLive | Subota, 17.11.2018. godine

Kakanj u Skenderiji pao u zadnjoj četvrtini

08.04.2018. - Rezultatsku prednost i rezultatski priključak u igri sa Bosnom, Kakanj je drža sve do pet-šest minuta do kraja utakmice. Nakon toga Bosna je kontrolisala utakmicu i pobjedila rezultatom 78:67

radostnaviacakakanjaUobičajena atmosfera kada Kakanj igra u Skenderiji - navijanje kao na domaćem terenu

Dobra igra Kaknja u prvoj četvrtini i održavanje rezultatske prednosti, uz zdušnu podršku navijača, rezultirala je prednošću poslije prvih deset minuta za gostujuću momčad. Istina jedan razlike (16:17) ali dovoljno za otvaranje utakmice u kojoj je Kakanj mogao dobiti puino, ukoliko nastavi u takvom ritmu.

Međutim drugih deset minuta donijelo je čak četiri izgubljene, prodate lopte u napadu prilikom pokušaja asistencija i uz nekoliko promašaja za tri poena i sa distance ostavilo je Pandžine momke na samo 12 postignutih poena u ovom periodu. Na drugoj strani do izražaja je došao Eric Washington, koji će prvo poluvrijeme završiti sa 14 poena, a rezultat je u korist Bosne okrenuo Đelmo kada je Bosna povela sa 25:24 i tu prednost povećavala do kraja poluvremena, tako da se na veliki odmor otišlo sa rezultatom 36:29 za Bosnu.

nikolagacesakakanjnajboljiNikola Gaćeša (11) je  najefikasniji igrač utakmice. Ubacio je 24 poena. Svaka čast

Poslije povratka sa odmora kakanjski košarkaši su imali odličan šut za tri poena. Nikola Gaćeša je u ovom periodu ubacio četiri trice, Merdanović jednu i Dedić jednu.Bilo je to dominantno i ubjedljivo. Kakanj je stigao i do prednosti od plus osam poena (38:46), međutim Bosnin džoker Atif Durak nakon toga ubacije tri poena, zatim to čini i Obrien i samopouzdanje koje su igrači Kaknja imali do tog trenutka počinje padati. Prelaskomm u vodstvo 51:50, Bosna više nije ispuštala prednost i do kraja utakmice držala je sve konce igre u svojim rukama. Bila je ovo druga pobjeda od pet utakmica „sarajevskih studenata“, a Kakanj se zadržao ni tri pobjede.

U svakom slučaju čestitke za igru i navijanje, bez obzira na poraz.

KK Kakanj – Bosna Royal 78:67
(16:17, 20:12, 17:23, 25:15)

Utakmica petog kola lige za prvaka BiH. Mala dvorana u Skenderiji. Gledalaca 700. Sudije: Ademir Zurapović, Saša Babić i Davorin Skenderija. Delegat: Damir Kunosić.

KK Bosna Royal: Adnan Arslanagić, Adi Alikadić, Draško Knežević 8, Sandro Antunović, Cory Brandford 5, Haris Ćurevac, Mujo Tukljković, John Joseph Obrien 13, Aldin Đelmo 7, Eric Washington 21, Maksim Šturanović 12, Atif Durak 12.
KK Kakanj: Ermin Dedić 5, Darko Talić 6, Ernes Mešinović, Aldin Muflizović 4 , Eldar Merdanović 5, Adi Zahiragić 7, Nikola Gaćeša 24, Adam Mirković 8, Milivoje Božović 8, Nermin Buza. Trener: Josip Pandža. Asistenti: Benjamin Šabić, Mirnes Ganić i Mirza Demir.