KakanjLive | Subota, 24.06.2017. godine

Kakanj pobijedio Spars i ovjerio prvu poziciju

27.02.2016. - U derbiju 21.kola košarkaši Kaknja porazili glavnog konkurenta,ekipu Sparsa, i kolo prije kraja regularnog dijela prvenstva osigurali prvo mjesto

tomicspars

Bez obzira na ishod utakmice posljednjeg kola protiv Bošnjaka u Kaknju, izabranici trenera Josipa Pandže u doigravanje za prvaka kroz Ligu 6 startuju s prve pozicije, što sigurno ni najveći optimisti nisu očekivali uoči početka ovogodišnje sezone.

Svoju dominaciju potvrdili su sedamnaestom pobjedom u sarajevskoj Skenderiji protiv najvećeg rivala. Derbi je zasluženo pripao boljoj i kvalitetnijoj ekipi Kaknja. Bez Kenana Bajramovića, koji je otišao u Tursku, Spars nije mogao parirati Pandžinim pulenima.

Početak susreta bio je u znaku igrača Kaknja,koji su imali vodstvo sve do 8.minute kada je Atić pogodio za 15:14 i do kraja prve dionice poenima Glogovca domaći stekli prednost od tri poena(19:16).Drugu četvrtinu otvara Manjgafić tricom ,ali na scenu stupaju Buza i Maksimović s pet poena i Kakanj stiže do izjednačenja(22:22) i najavljuje da će ova dionica biti njihova.

Serijom 6:0 Kakanj odlazi na plus šest,a zatim tricom Palavre i poenima Delalića povećava prednost na devet poena(25:34).S pet poena Mičića domaći smanjuju tu prednost i na odmor se odlazi sa vodstvom Kaknja od 6 poena razlike(32:38).

Odličnom igrom u odbrani i brzom tranzicijom i uspješnom realizacijom Palavre,Delalića, te prvom tricom Ermina Dedića,a zatim i Maksimovića, Kakanj odlazi na plus 13(44:57) i već tad je bio jasno da će Sparsi pasti.Serijom 6:0 domaći smanjuju prednost Kaknja i u zadnju dionicu ulaze sa (ne)dostižnih 11 poena. Početak druge četvrtine protekao je u znaku igrača Sparsa,koji serijom od 9:2 stižu na samo 4 poena zaostatka. U prve 4 minute Kakanj je postigao samo 2 poena(Merdanović),što je doista prava rijetkost.Trener Pandža vuče pravi potez.Poziva tajmaut i sa dvije uzastopne trice Dedića i Maksimovića 01,49 prije kraja stiže do deset poena prednosti(59:69).Sva nastojanja domaćih ostala su bez efekta jer je samo Mičić iz slobodnih bacanja postigao jedan poen i potpisao kapitulaciju.

U ekipi Sparsa bolji od ostalih bili su Glogovac (20) i Mičić (13), dok su dvocifreni broj poena kod Kaknja zabilježili Maksimović(12), Delalić i Tomić po 11 i Željko Palavra 10, što je bilo dovoljno za još jednu veliku i moglo bi se reći najslađu pobjedu.

Spars-Kakanj 60:69
(19:16,13:22,18:23,10:8)
KSC Skenderija u Sarajevu.Gledalaca 500.Sudije.Ivan Miličević(Čitluk), Tomislav Stapić(Mostar) i Vlatko Rotim(Mostar).Delegat:Armir Akšamija(Sarajevo).

SPARS: Hodžić, Zahiragić 3, Brown 4, Mičić 13,Manjgafić 3, Atić8, Glogovac 20, Bašić 4, Gajić 5, Pirić. Trener:Mensur Bajramović.
KAKANJ: Dedić 9, Maksimović 12, Boljkovac 6, Muflizović 2, Merdanović 2, Delalić 11,Mašić, Đozić, Palavra 10, Šabić, Tomić 11, Buza 6.Trener:Josip Pandža.