KakanjLive | Srijeda, 19.09.2018. godine

Junior Crnović izbacio Olimpik iz Kupa

12.09.2018. - Golom juniora Denisa Crnovića u prvoj minuti sudijske nadoknade Zeleno-crni eliminisali Olimpik i izborili plasman u šesnaestine finala Kupa Bosne i Hercegovine

Premda su nastupili u kombiniranom sastavu, u kojem nije bilo čak devetorice igrača koji su u nedjelju igrali protiv Čapljine, Zeleno-crni su savladali kompletnu ekipu Olimpika, koja je s mnogo više ozbiljnosti i ambicija ušla u ovaj susret.Gosti su bolje otvorili utakmicu i češće napadali, ali samo u 16.minutio imali stopostotnu priliku preko Osmanovića čiji je udarac krajnjim naporom odbranio golman Jamaković.Čvrstom,borbenom igrom, uz maksimalno zalaganje, igrači Rudara su većim dijelom prvog poluvremena bili ravnopravan protivnik.Čak su u finišu imali dvije prilike preko mladog Sedada Subašića, od kojih treba izdvojiti onu iz 41.minuta kada je u trku prešao tri igrača Olimpika i snažnim udarcem uzdrmao lijevu stativu golmana Adnana Hadžića.

U nastavku trener gostiju uvodi tri nova igrača i pokušava doći do pobjede.Imali su gosti početnu incijativu i pritisak na zadnju liniju Rudara,ali bez pravih prilika jer su domaći čvrstim blokom i uspješnim intervencijama uspjeli odoliti svim napadima „Vukova“.U 66.minuti Sedad Subašić je probio desni bok gostiju, idealno asistirao Amelu Neimarliji čiji udarac s peterca brani Kakanjac Adnan Hadžić. Umalo gosti nisu preko Denisa Cane došli u vodstvo u 75.minuti, ali je sigurni Jamaković njegov udarac izvadio iz samih rašlji.Pitanje pobjednika riješeno je u prtvoj od tri minute sudijske nadoknade. Sudija Martinović dosudio je prekršaj na ivici šesnaesterca u korist Rudara. Najbolji pojedinac utakmice, talentirani Sedad Subašić snažno je šutirao, Hadžić za kratko loptu odbio do juniora Denisa Crnovića koji je prisebnim udarcem pogodio mrežu za konačnih 1:0.

Treba istaći da su gosti zadnjih pola sata igrali s igračem manje jer je zbog ozljede igru napustio Enis Sadiković, a upravo je on u 54.minuti bio treći rezervni igrač koji je ušao u igru.

U početnom sastavu Rudara nastupilo je šest (6) igrača ispod 21.godine,a tokom drugog poluvremena šansu su dobila još trojica, od kojih su dva juniora; strijelac Denis Crnović i Belmin Jašarspahić, te kadet i najmlađi akter ovog susreta, brzonogi Damir Bečak.

Rudar-Olimpik 1:0

Stadion Rudara.Gledalaca 200. Glavni sudija Josip Martinović iz Čapljine.Pomoćnici; Silvio Bubalo (Mostar) i Stjepan Konta(Livno).Četvrti sudija SehminHakalović iz Konjica. Posmatrač suđenja Nermin Paradžik iz Goražda. Delegata Mario Ivković iz Livna.

Strijelci:1:0 Denis Crnović u 90+1.minuti

Žuti kartoni:Admir Fočo (rudar).

RUDAR:Alija Jamaković, Mirza Rizvanović(od 58.Damir Beča),Admir Fočo, Fadil Čezmić, Belmin Kubat, Sedad Subašić, Malik Gačić(od 72.Belmin Jašarspahić), Mustafa Mušija(od 77.Denis Crnović). Dženan Smaka, Akif Kovač, Amel Neimarlija,Trener: Fadil Hodžić.

OLIMPIK:Adnan Hadžić , Meldin Jusufi(od 54.Enis Sadiković) Emir Jusić, Amer Drljević,  Denis Cana, Dejan Uzelac, Adnan Osmanović(od 46.Andrej Pavlović) Idriz Džafić, Amar Beširević(od 46.Đoko Milović), Danijel Stojanović, Kerim Tatar.Trener Dragan Radović.