KakanjLive | Subota, 18.11.2017. godine

Još jedan domaći poraz Rudara

27.05.2017. - Nakon GOŠK-a, tri važna boda u Kaknju osvojili su i nogometaši bihaćkog Jedinstva, koji su preokretom u drugom poluvremenu došli do pobjede

Oslabljeni tim Rudara, kojem su nedostajala čak petorica standardnih prvotimaca(Sarvan, Čizmić, Kobilica, Kulović i Vila) pretrpio je drugi proljetni domaći poraz. Izostanak ovih ključnih igrača ne može biti opravdanje za neočekivani poraz jer su za protivnika imali objektivno slabiji tim Jedinstva. Međutim, gosti su više željeli pobjedu, pokazali su veće htjenje i zalaganje i na kraju osvojili bodove spasa.

Jedinstvo je već iz prvog napada stiglo do vodstva i najavilo iznenađenje. Kapiten Nuspahić prošao je po lijevoj strani, centrirao na glavu Omerdića, koji efektno pogađa bliži ugao za 0:1.U 24.minuti Zeleno-crni propuštaju idealnu priliku za izjednačenje.Hajdarović bježi odbrani Jedinstva, daje povratnu loptu Bajri Spahiću koji sa 7 metara pogađa golmana Alijagića. Tri minute kasnije, Hajdarević i Spahić izigravaju odbranu Jedinstva, lopta dolazi do Neimarlije čiji udarac Alijagić izbija u korner.U 32.minuti Rudar stiže do izjednačenja.Bajro Spahić je između štopera Jedinstva loptu gurnuo Aničiću,koji izlazi sam pred Alijagića i manirom pravog strijelca trese mrežu. U finišu prvog poluvremenu Zeleno-crni stižu do vodstva. Ponovo je asistent bio Bajro Spahić a strijelac Igor Aničić,kojem je ovo bio 13 pogodak u dresu Rudara.

Gosti su bolje otvorili drugi dio.Krenuli su na sve ili ništa i to im se isplatilo. Iskoristili su opuštenost Beganovićevog sastava i stigli do velikog preokreta. U 65.minuti Čelebić je atraktivnom paradom odbranio udarac kapitena Nuspahića i spriječio izjednačenje. Međutim, već u sljedećem napadu gosti preko iskusnog Topića uspijevaju savladati Čelebića.Nuspahić je povratnom loptu uposlio Topića koji sa 12 metara snažnim udarcem postiže efektan pogodak. Samo dvije minute kasnije Čelebić je ponovo kapitulirao. Ćurić je s desne strane centrirao, Nuspahić je bio najprisebniji i glavom loptu poslao iza leđa Čelebića za novo vodstvo i veliku radost Bišćana. Priliku nza izjednačenje Zeleno-crni su imali u 76.minuti. Nakon prodora Neimarlije i dobrog ubačaja, Aničić je sa tri metra uzdrmao prečku i propustio šansu utakmice.

Jedinstvo je ovom pobjedom steklo velike šanse da izbori opstanak u prvoligaškom društvu dok je Rudar i pored poraza ostao na četvrtoj poziciji, na kojoj će najvjerovatnije i završiti ovu sezonu.

Na kraju, treba istaći da su na klupi Rudara osim golmana Nikolića , svih šest rezervista bili igrači mlađi od 21.godine, među kojima i trojica juniora; Damir Crnović, Samir Sarač i Malik Gačić, od kojih su prva dvojica zabilježila svoj prvenstveni debi u prvom timu Rudara.

Rudar-Jedinstvo 2:3

Stadion Rudara. Gledatelja 300. Glavni sudija : Admir Avdić iz Kalesije. Pomoćnici Emir Zahiragić iz Sarajeva i Almir Bašić iz Bugojna. Četvrti sudija: Jasmin Varupa iz Travnika. Posmatrač suđenja: Semir Kaplan iz Stoca. Delegat : Mato Itrić iz Brčkog.
Žuti kartoni:Hrustanović i Aničić(Rudar).
Strijelci:0:1 Omerdić(13), 1:1 Aničić(32), 2:1 Aničić(44), 2;2 Topić(66) 2:3 Nuspahić(68).

RUDAR:Ajdin Čelebić, Haris Đuđo , Amel Hrustanović, Sanel Alić (od 78.Damir Crnović), Almin Zukić (od 65.Admir Smolo), Benjamin Dizdarić(od 68.Samir Sarač), Armin Topalović, Igor Aničić, Amel Neimarlija, Bajro Spahić, Alidin –Dino Hajdarović. Trener: Elvedin Beganović.
JEDINSTVO: Ermin Alijagić, Amir Remić, Edvin Hamzić, Mirza Mustedanagić, Anel Ćurić, Anes Nuspahić, Borislav Topić, Miloš Galin (od 83.Dženis Šumar), Emrah Omerdić (od 68.Elvin Halavać), Samir Jašarević,(od 72.Tarik Omanović),Jasmin Abdihodžić. Trener: Nedžad Žerić.