KakanjLive | Subota, 15.12.2018. godine

IZVJEŠTAJ-Rudar spašavao tri gola prednosti

22.09.2018. - Sjajnom igrom u prvih pola sata Zeleno-crni su imali uvjerljivo vodstvo, ali su na kraju slavili minimalnu pobjedu.Centralna figura meča bio kontroverzni sudija Kenan Bajraktarević koji je svojim tendencioznim suđenjem utakmicu pretvorio u cirkus

Odavno simpatizeri Rudara nisu gledali i uživali u sjajnoj igri svojih ljubimaca kao u prvom poluvremenu protiv TOŠK-a. Bila je to nogometna rapsodija u kojoj su Belmin Čehajić, Belmin Kobilica i Fahrudin Kovač tri puta savladali mladog golmana Asima Bošnjaka i najavili katastrofu Tešnjaka.

Već u 12.minuti Zeleno-crni stižu do vodstva. Kapiten Kobilica dubinskom loptom izbacuje Čehajića, koji bježi svom čuvaru i lijevom nogom sa desetak metara pogađa prvi ugao za 1:0.

U 20.minuti jedan od igrača TOŠK-a obara u kaznenom prostoru Mustafu Mušiju i Bajraktarević svira penal u korist Rudara.Kobilica je snažnim udarecem matirao Bošnjaka, ali je Bajraktarević ponovio udarac zbog navodnog utrčavanja igrača Rudara u kazneni prostor. Belmin Kobilica je ponovo bio precizan i udvostručio vodstvo.

Svoju sjajnu igru Zeleno-crni kapitaliziraju još jednim ekspresnim pogotkom. Čizmić i Mušija su izigrali odbranu TOŠK-a i Fahrudinu Kovaču nije bilo teško da sa desetak metara loptu smjesti iza leđa Bošnjaka. Mladi Kovač je u posljednjim trenucima prvog dijela (45+2.minuta) imao još jednu priliku,kada je na asistenciju razigranog Mušije skoro s istog mjesta odakle je postigao pogodak, loptu poslao preko gola.

Gosti su jedinu priliku imali u 32.minuti kada je Bekan fenomenalnom intervenciju zaustavio udarac mladog Dine Kalesića.Bilo je to sve što su gledatelji vidjeli na ovoj utakmici jer u drugom poluvremenu skoro da i nije bilo igre.

U centru pažnje bio je kontroverzni sudija Kenan Bajraktarević iz Orašja, poznati režiser prvoligaških terena u kojima po ustaljenoj praksi utakmice pretvara u cirkus. U to su se uvjerili i gledatelji ovog susreta u kojem je na kraju Rudar došao do pirove pobjede koja je ostvarena u bici sa igračima TOŠK-a i tendencioznog dijeljenja pravde od strane sudijske trojke na čelu sa Kenanom Bajraktarevićem, koji je svaki prekršaj ili protest igrača Rudara kažnjavao žutim kartonima, Goraliji i Čehajiću u dva navrata, zbog čega su isključeni iz igre, dok je gostujućem igraču Ivkoviću dao crveni karton zbog namjernog udaranja Čehajića, što je bilo očigledno i nije moglo biti drugačije sankcionisano.

Zadnjih 20 minuta Rudar je igrao s igračem manje jer je mladi Mustafa Mušija zbog grubog starta gostujućeg igrača morao napustiti teren.

S obzirom da je trener Hodžić još ranije izvršio sve tri izmjene, pored isključenog Goralije, Rudar je ostao i bez Mušije i grčevito  su branili stečenu prednost koju su ostvarili briljantnim izdanjem u prvom dijelu igre. Gosti su to iskoristili i preko rezerviste Aleksandra Kršića za samo pet minuta postigli dva gola i da je susret potrajao još koji minut tko zna kakav bi bio ishod ovog dvoboja.

I pored pobjede, koja je morala biti daleko veća i uvjerljivija, vodstvo Rudara ogorčeno je suđenjem Kenana Bajraktarevića. Mora se reći, s pravom, jer ovo je bila lakrdija od suđenja. Međutim, ne može se amnestirati ni ponašanje igrača, koji su nasjeli na provokacije Bajraktarevića i učestalim prigovorima omogućili mu da izrekne rekordan broj žutih i crvenih kartona, koji su bez potrebe zarađeni. Trener Hodžić imaće stanovite probleme u narednim utakmicama, pogotovo na sljedećem gostovanju u kojem pravo nastupa pored isključenih Goralije i Čehajića, nemaju Čizmić i Hrelja, koji su akumulirali tri javne opomene i automatsku kaznu zabrane igranja na sljedećoj utakmici.

-Prvo poluvrijeme smo sjajno odigrali, a onda smo u drugom pokušali stati na loptu sa iskusnijim igračima. Ne volim i ne želim da komentarišem suđenje, ali ne znam čemu ovako veliki broj kartona u utakmici koja to nije zaslužila. U samom finišu smo primili dva gola i moglo nas je koštati bodova. Hvala Bogu bodovi su ostali u Kaknju i to je ono najbitnije, rekao je trener Rudara Fadil Hodžić nakon susreta.

Rudar – TOŠK 3:2

Stadion Rudara. Gledalaca 350. Glavni sudija: Kenan Bajraktarević iz Orašja. Pomoćnici: Filip Jarić (Brčko) i Josip Vorgić (Domaljevac). Četvrti sudija:Mahir Mehmedičević (Gradačac). Posmatrač suđenja: Jasmin Topić (Cazin). Delegat utakmice: Mirsad Džurzdanović iz Živinica.

Strijelci:1:0 Čehajić (12), 2:0 Kobilica (20. iz penala), 3:0 F.Kovač (31.), 3:1 Kršić (87.), 3:2 Kršić (90+3).
Žuti kartoni:Topalović(29), Kobilica(34), Hrelja 62), Mušija(64), Čizmić(68), Subašić(72) kod Rudara, Rastoka(17), Jovanović(64), Nuhanović(72) i Hasanbašić(77) kod TOŠK-a.
Crveni kartoni: Adis Goralija (zbog dva žuta kartona, prvi u 24.i drugi u 64.) i Belmin Čehajić (zbog dvažuta kartona, prvi u 57.drugi u 90+4.minuti) kod Rudara, a kod TOŠK-a Muzafer Ivković u 68. minuti zbog namjernog udaranja protivničkog igrača.

RUDAR: Amir Bekan, Belmin Čehajić, Dženan Smaka (od 46. Adnan Hrelja), Adis Goralija, Fadil Čizmić, Omer Musić, Armin Topalović (od 46.Adin Čiva), Sedad Subašić, Belmin Kobilica (od 71.Mirza Rizvanović), Fahrudin Kovač, Mustafa Mušija. Trener:Fadil Hodžić.
TOŠK: Asim Bošnjak, Muzafer Ivković, Vlado Koprivica, Stanoje Jovanović, Džemal Hasanbašić, Aleksandar Kitanović, Haris Kurdić, Marsel Mace (od 61. Aleksandar Kršić), Marinko Rastoka (od 71.Osmo Nuhanović), Dino Kalesić, Dino Dizdarević, Trener:Ajdin Mrguda.