KakanjLive | Petak, 18.08.2017. godine

Igokeoa povela sigurnom pobjedom

30.04.2016. - Prva utakmica za prvaka BiH u košarci između Igokee i Kaknja završena pobjedom domaćih 84:60

aleksandrovac

Igosi su u finalnoj seriji utakmica, koja se igra u tri dobijene, poveli sa 1:0. Apsolutni favoriti i tim koji u Bosni i Hercegovini nema konkurencije savladao je Kakanj rezultatom 84:60. Tri četvrtine u svoju korist riješili su domaći košarkaši, dok su Pandžini momci uspjeli dobiti treću četvrtinu. Kada se protiv ovako jake Igokee dobije i jedan period igre onda je to mala nagrada za svakog protivnika pa i za košarkaše Kaknja.

Večeras je Albijanić bio najbolji pojedinac u redovima Igokee.Ipak u nekoliko navrata Obrad Tomić, najefikasniji kod Kaknja, uspio je pored tako raspoloženog Albijanića poentirati i izmamiti aplauze publike.

Na kraju utakmice i statistika pokazuje koliko je domaći tim bio nadmoćan. Imali su realizaciju šuta 56 procenata, dok je procenat kod Kaknja iznosio 44 posto. Igosi su imali 36 skokova, a Kakanjci 23. Domaći su uspjeli ubaciti sedam od 18 trica, a Kaknjci pet od 27.

Naredna utakmica na programu je u srijedu 4. maja, u 20 sati i 15 minuta u kakanjskoj sportskoj dvorani. Treba doći u što većem broju i na taj način se zahvaliti košarkašima Kaknja za sve lijepo što su nam priredili tokom ove sezone.

Igokea - Kakanj 84:60
(27:15, 25:18,14:17, 18:10)

IGOKEA: D. Katnić, M. Pašajlić 20, N. Krstić 7, I. Kesar, M. Komatina 11,M. Čakarević 7, Đ. Milošević, D. Albijanić 24, D. Šibalić 6, V. Radivojević 8, B. Lulić, D. Talić.
KAKANJ: E. Dedić 6,N. Maksimović 7, P. Boljkovac 8, A. Muflizović, E. Merdanović 9, H. Delalić 8,B. Mašić N. Đozić Ž. Palavra 8, B. Šabić, O. Tomić 14, N. Buza.