KakanjLive | Utorak, 17.10.2017. godine

Igokea u šampionskom izdanju

25.03.2017. - Aktualni prvak Bosne i Hercegovine i petoplasirana ekipa ABA lige, opravadala je ulogu favorita i zasluženo porazila momčad Kaknja sa sedamnaest poena razlike

Dvoboj viceprvaka i prvaka BiH, kao što se i očekivalo, pripao je gostima iz Aleksandrovca. Početak susreta nagovijestio je zanimljivu i kvalitetnu utakmicu. Gosti su poveli s tri poena Vuka Radivojevića, uzvratio je trojkom Željko Palavra i najavio bolje izdanje svog tima u odnosu na prethodna dva izgubljena meča (Zrinjski i Bosna Royal Jolli). Igokea je uspjela držati vodstvo od šest poena razlike, ali su Svilar i Dželmo sa dvije uzastopne trojke anulirali tu prednost. Poenima razigranog Aldina Dželme u 8.minuti Kakanj prvi put stiže do prednosti (15:13), ali su Rikić i Radivojević ponovo doveli goste u vodstvo.Sa zvukom svirene Aldin Muflizović svojom jedinom trojkom okončava dinamičnu i neizvjesnu prvu četvrtinu bez pobjednika (20:20).

Najvećom serijom na ovoj utakmici od 9:0 Igokea otvara drugu četvrtinu (20:29), koju prekida Obrad Tomić. Bila je to najava briljantnog izdanja Bajićevog sastava, čiji su igrači pogađali iz svih pozicija i na odmor otišli sa 19 poena razlike.Već tad je bilo jasno da će gosti trijumfovati. Nastavili su sjajnom igrom i u trećoj dionici stigli do najvećeg vodstva od čak 31 poen.

Uslijedio je period odlične igre naših košarkaša koji su serijom 13:0 smanjili tu ogromnu razliku na 57:75, ali su gosti ipak u zadnju dionicu ušli sa +28 poena.Tu veliku prednost trener Bajić iskoristio je da šansu pruži igračima koji su dotad imali neznatnu minutažu, što su igrači Kaknja iskoristili i izbjegli katastrofu. U posljednje dvije minute Pandža na parket šalje mladoig Zlatana Tepića, koji iz prvog pokušaja pogađa, što je publika nagradila frenetičnim aplauzom.

Bez obzira na poraz, navijači su na kraju utakmice aplauzom ispratili svoje ljubimce, ali i izabranike trenera Bajića, koji su još jednom potvrdii da su najozbiljniji kandidat za odbranu naslova prvaka.

Prvo ime susreta bio je James Artur Robinson (19 poena i 5 asistencija), kojeg su pratili raspoloženi Vuk Radivojević i Blaž Mahkovič. U ekipi Kaknja najbolji utisak ostavio je borbeni Aldin Dželmo (13 poena i 8 skokova), dok su solidni bili Dejan Šakotić, Željko Palavra i Obrad Tomić koji su postigli po 11 poena.
Priliku za popravni ispit igrači Kaknja će imati već u srijedu kada će ugostiti tuzlansku Slobodu, koja ih je u regularnom dijelu prvenstva porazila u oba susreta.

edis_draganbajicDragan Bajić, Kakanjcima želi sve najbolje u nastavku prvenstva

- Nakon nešto slabije prve četvrtine u kojoj smo fulali nekoliko bitnih šuteva zaigrali smo mnogo bolje i kasnije u drugoj četvrtini napravili značajniju razliku koju smo održavali do posljednjih 10 minuta, kada sam priliku za igru dao momcima koji su do sada imali manju minutažu. Drago mi je što polako dižemo našu formu i moramo igrati još bolje u susretima koji nam dolaze, a Kaknju želim sve najbolje u nastavku sezone, rekao je trener tima iz Aleksandrovca Dragan Bajić u izjavi za KakanjLive nakon susreta.

edis_josippnadzaJosip Pandža, izražava nadu da njegov tim može bolje od večeras pokazanog

- Igokea je daleko kvalitetnija. Sav svoj raskoš i talenat su pokazali u drugoj četvrtini kada su pogađali iz svih pozicija i imali odličan napadački skok. U nekim segmentima igre smo djelovali bolje nego u prethodna dva kola i to mi daje nadu da možemo i bolje od ovog danas. Već sada se okrećemo susretu sa Slobodom gdje moramo slaviti budući da nam je u interesu da izborimo play off, rekao je trener košarkaša Kaknja, Josip Pandža nakon meča.

Kakanj-Igokea 69:86
(20:20, 13:32, 11:20, 25:14)

Dvorana KSC u Kaknju. Gledalaca 700.Sudije: Petar Obradović (Čapljina), Ivan Miličević i Tomislav Stapić (oba Mostar). Delegat/komesar:Miodrag Vuković (Busovača).
KAKANJ: Ermin Dedić 2,Tihomir Vranješ 3 , Dejan Šaković 11 , Aldin Muflizović 3, Eldar Merdanović 4 , Haris Ćurevac 3, Zlatan Tepić 2, Aldin Dželmo 13 , Željko Palavra 11 , Vojin Svilar 4 , Obrad Tomić 11, Emir Zimić 2. Trener:Josip Pandža.
IGOKEA: Miroslav Pašajlić, Strahinja Mucović 8, Danio Šibalić 3, Darko Talić, James Artur Robinson 19, Nikola Pesaković 7, Đorđe Milošević 8,Stefan Glogovac 2, DraŠKO Albijanić 8, Vuk Radivojević 13, Blaž Mahkovič 13, Robert Rikić 5. Trener:Dragan Bajić.