KakanjLive | Subota, 18.11.2017. godine

Igokea u dramatičnoj završnici stigla do pobjede

07.09.2016. - U uzvratnoj pripremnoj utakmici dva najbolja bh. kluba,košarkaši Igokee do minimalne pobjede došli 42 sekende prije kraja tricom amerikanca Jamesa Robinsona

Da će ovo biti prava poslastica za ljubitelje košarke u Kaknju, moglo se zaključiti već u prvoj četvrtini. Izabranici trenera Pandže bolje su otvorili utakmicu i poveli sa 6:0. Odličnom igrom u odbrani sve do pete minute nisu dozvolili gostima da poentiraju. Ipak, Igosi uspijevaju konsolidirati redove i prvu dionicu završiti s dva poena prednosti (15:17). Skoro identična situacija i razvoj na parketu bio je i u drugoj četvrtini. Sve do 20.minute rezultat je bio u egalu, ali su gosti posljednja dva napada poentirali i na odmor otišli s neznatnom prodnošću od samo četiri poena razlike (33:37).

Početak drugog poluvremena pripao je gostima koji su serijom od 10:0 stekli značajnu prednost. Bio je to period slabe igre Pandžinih izabranika koji čak šest uzastopnih napada nisu realizirali.

U 24.minuti Mila Čavar isključuje Ermina Dedića i izaziva buru negodovanja igrača, vodstva i navijača Kaknja. Njene čudne odluke izazvale su revolt igrača Kaknja koji „nošeni“ podršakom navijača preuzimaju dominaciju i zahvaljujući razigranom Vojinu Svilaru, koji sa dvije uzastopne trojke, te potporu Željka Palavre i Obrada Tomića smanjuje vodstvo na samo dva poena(51:53) i najavljuje burnu zadnju četvrtinu.

Baš kao i u trećoj dionici, Igosi serijom 10:0 stižu do značajnog vodstva (56:66). Uporni i borbeni igrači Kaknja se ne predaju i prednost gostiju se sve više i više „topi“ . U 33.minuti bilo je 64:68, a 01,02 minute prije kraja Palavra dovodi svoj tim u vodstvo (69:68) i najavljuje iznenađenje. Ipak,gosti uspijevaju doći do minimalne, ali zaslužene pobjede. Četrdesetdvije sekunde prije kraja James Robinson, bez dvojbe, prvi igrač utakmice, pogađa za tri poena (69:71), a iz dva slobodna bacanja iskusni Vuk Radivojević ovjerava pobjedu.
Košarkaši Kaknja pružili su snažan otpor pojačanoj ekipi Igokee u čijim redovima su najbolji bili: James Robinson, Strahinja Mićović i Robert Rikić. Kod Kaknja bolji od ostalih bili su Željko Palavra, Obrad Tomić i novajlije Vojin Svilar i Aldin Đelmo, koji će sigurno biti veliko osvježenje, ali i pojačanje za novi, redizejnirani tim Josipa Pandže, koji je na najboljem putu da ponovi prošlosezonski historijski podvig.

Kakanj-Igokea 69:73

Rezultat po četvrtinama:15:17,18:20,21:22,15:14.

Dvorana KSC u Kaknju. Gledalaca 500. Sudije: Ernad Karović i Hasan Bajgorić (oba Zenica) i Mila Čavara (Busovača).

KAKANJ: Delić 5, Vranješ, Maksimović, Muflizović 3, Merdanović 7, Ćurevac 9, Đozić, Đelmo 4, Palavra 16, Svilar 13, Tomić 12, Smajlović. Trener:Josip Pandža.
IGOKEA: Pašajlić 6, Mićović 17, Talić, Šibalić 5, Robinson 21, Milošević, Albijanić, Radivojević 7, Lulić, Mahkovič 2, Fortenberyy 7, Rikić 8. Trener:Dragan Bajić.