KakanjLive | Petak, 18.08.2017. godine

Igokea ponovo ima prednost

07.05.2016. - Pobjedom u Aleksandrovcu u trećoj utakmici doigravanja za prvaka BiH Igokea povela sa 2:1

Ponovo su na domaćem terenu Igosi bili ubjedljivi protiv Kaknja. Podsjećamo, u prvoj utakmici razlika za domaće bila je 20 poena, u ovoj drugoj na parketu u Aleksandrovcu razlika je još veća, ukupno 30 poena, a rezultat na kraju utakmice bio je 85:55. Da će ovako završiti, nije se moglo zaključiti nakomn prvog desetominutnog perioda koji je završen sa samo tri poena prednosti za Igokeu. (18:15) U drugoj četvrtini Kaknjci se nisu mogli ni prepoznati, Domaći košarkaši su ovaj dio igre riješili najvećom razlikom od 22 poena. Košarkaši Kaknja uspjeli su ubaciti za šest poena, tako da je četvrtina završila 28:22, a poluvrijeme 46:21. U nastavku prednost se povećavala, a najefikasniju četvrtinu Kakanj je odigrao na kraju i to u svoju korist rezultatom 20:23.

Večeras u redovima Kaknja nije bilo Željka Palavre koji je u drugoj utakmici doigravanja bio najbolji pojedinac Kaknja. U ovoj utakmici dvocifreni učinak ostavrili su Obrad Tomić sa 12 poena i Ermin Dedić sa 11. Kod Igokee to su bili Krstić (18), Komatina (18), Čakarević (13) i Radivojević (10).

Statistika je u potpunosti na strani domaće ekipe. Imali su procenat šuta 52% (30/58), dok je kod Kaknja procenat iznosio 46% (24/52). Od 20 pokušaja za tri poena Igokea je ubacila devet, a Kakanj od 17 pokušaja četiri. Košarkaši iz Aleksandrovca su imali ubjedljivo bolji skok, čak 13 skokova više u odnosu na goste (Igokea 34, a Kakanj 21 skok).

Ipak, stekao se utisak da su večeras podbacili i jedan i drugi tim. Na osnovu prve dvije utakmice, i od jednih i od drugih se očekivalo više.

Igokea - Kakanj 85:55
(18:15, 28:6,19:11, 20:23)

IGOKEA: D. Katnić, M. Pašajlić 7/5/3, N. Krstić 18/6/2, I. Kesar 4/2/0, M. Komatina 18/7/1, M. Čakarević 13/1/1, Đ. Milošević 8/3/2, D. Albijanić 2/4/1, D. Šibalić /2/2, V. Radivojević 10/2/5, B. Lulić, D. Talić.
KAKANJ: E. Dedić 11/0/2, N. Maksimović 8/1/2, P. Boljkovac 9/2/4, A. Muflizović 6/2/1, E. Merdanović 2/0/1, H. Delalić 0/5/1,B. Mašić N. Đozić, Z.Tepić, B. Šabić, O. Tomić 12/4/0, N. Buza 7/5/2. (poeni/skokovi/asistencije)