KakanjLive | Četvrtak, 21.09.2017. godine

Igokea opravdala ulogu favorita

06.04.2016. - Na gostovanju u Aleksandrovcu, košarkaši Kaknja za dva poena manje u odnosu na prvu utakmicu u Kaknju, poraženi su od aktualnog prvaka Bosne i Hercegovine

aleksandrovac

Susret je otvoren poenima Harisa Delalića. Zatim je Vuk Radivojević sa sedam uzastopnih poena odveo domaće u vodstvo od 7:2. Tomić, Muflizović i Merdanović pogađaja za novo vodstvo Kaknja (7:8), koje sa pet poena Vuka Radivojević, a i Miloševića, domaći anuliraju i preuzimaju vodstvo koje je na kraju prve četvrtine bilo plus 11 poena (23:12).

Haris Delalić otvara i drugu četvrtinu, a tricama mladog Đozića i Dedića Kakanj smanjuje prednost domaćih na samo šest poena (30:24). Odličnom igrom u odbrani naši košarkaši ovu dionicu završavaju u svoju korist (9:12) i na odmor odlaze s minimalnom prednošću Igokee (32:24).

Serijom od 6:0 Igokea ponovo dolazi do značajnog vodstva, kojeg svojom drugom tricom ublažava Naser Đozić. Nažalost, uzvraća Šibalić sa čak tri trice i domaći stižu do plus 16 (45:29). Sa pet poena Maksimović ponovo vraća naše igrače u igru, ali Šibaliću se pridružuje Talić koji pogađa dvije trojke i u zadnju dionicu domaći ulaze sa + 14 poena.

Za samo dvije minute Krstić tu prednost povećava na plus 19 i već tad je bilo jasno da će domaći zabilježiti uvjerljivu pobjedu. Zadnju dionicu Igokea dobiva identičnim rezultatom kao i prvu (23:12) i na kraju stiže do plus 25 poena, dva manje u odnosu na utakmicu u Kaknju (58:85).

U ekipi Igokee dvocifreni broj poena imali su Radivojević (15), Krstić (15), Šibalić (13) i Talić (11), dok je kod Kaknja najefikasniji bio Naser Đozić (11), a Obrad Tomić je zabilježio 10 poena i 10 skokova i ostvario double-double učinak.

Oba trenera su šansu pružili svim igračima. Svoje prve minute u prvom timu Kaknja upisao je i mladi Sead Delibašić, koji je svoj debi zabilježio u susretu sa državnim prvakom i sigurno će mu ostati u trajnom sjećanju.

U ovoj utakmici nije nastupio Pavle Boljkovac, radi povrede zgloba.

REZULTATI 8.kola: Igokea-Kakanj 77:52, Swisslion Leotar-Spars 73:53. Široki-Mladost 83:74.
REDOSLIJED: 1.Igokea 16, 2.Mladost 12, 3.Spars 11, 4.Swislion Leotar 11, 5.Široki 11, 6.Kakanj 11 bodova.

IGOKEA – KAKANJ 77:52
(23:12, 9:12, 22:16, 23:12)

Sportska dvorana u Aleksandrovcu.Gledalaca 300. Suci: Bojan Jovanić, Saša Babić i Miljan Šobot (svi Banjaluka). Delegat: Milan Plavšić (Doboj).

IGOKEA: Katnić, Pašajlić 5, Krstić 15, Keser 4, Komatina 2, Milošević 4, Albijanić 2, Radivojević 15, Šibalić 13, Lulić 6, Talić 11. Trener:Dragan Bajić.
KAKANJ: Dedić 5, Maksimović 5, Boljkovac, Muflizović 6, Merdanović 2, Delalić 8, Delibašić, Đozić 11, Palavra 5, Šabić, Tomić 10, Buza . Trener:Josip Pandža.