KakanjLive | Srijeda, 14.11.2018. godine

Guzina i Anđušić za novu pobjedu Mladosti

27.10.2018. - Golovima Gedeona Guzine i Nemanje Anđušića Mladost savladala Krupu u Doboju i upisala petu pobjedu u sezoni.

U okviru petnaestog kola Premijer lige BIH snage na stadionu u Doboju odmjerili su domaća Mladost i Krupa.Uvodne minute susreta pripale su domaćoj ekipi koja prijeti preko Atajića u 15. i Boje u 17. minuti, ali mreža gostiju se nije tresla. Ovu su ujedno bile i jedine ozbiljnije prilike u prvih 45 minuta u kojima je jak vjetar ometao oba tima da naprave nešto konkretnije tako da se na odmor otišlo sa početnih 0:0.

Samo devet minuta u nastavku je bilo dovoljno gostima iz Krupe da dođu do vodstva. Nakon sjajne akcije pogodio je Milanović. Sjajan posao je prethodno odradio Redžić koji je uposlio Milanovića kojem nije bilo teško da pogodi mrežu Velića. Uslijedila je ofanziva domaćih koji su izjednačili preko Gedeona Guzine u 62. minuti. Šest minuta kasnije domaći dolaze do preokreta,a za vodstvo domaćih pogodio je Nemanja Anđušić. Do kraja susreta Mladost je sigurno sačuvala prednost i upisala novu pobjedu.

Ovo je bio peti trijumf ekipe Mladosti koja sada sa 19 bodova dijelu šestu poziciju na tebali sa tuzlanskom Slobodom. U narednom kolu Dobojani gostuju u Širokom Brijegu.

MLADOST – KRUPA 2:1 (0:0)

Stadion u Doboju. Gledalaca: 300

Sudije: Jelić Frano (Š.Brijeg), Dalibor Hrstić (Ljubuški), Haris Baković (Sarajevo), Vladimir Bjelica (Istočno Sarajevo). Delegat: Mario Ćosić (Mostar).

Strijelci:  54' Slobodan Milanović (0:1), 62' Gedeon Guzina (1:1), 68' Nemanja Anđušić (2:1). Žuti kartoni: Atajić, Hiroš (Mladost), Makitan (Krupa)

MLADOST: Velić, Welbeck, Guzina (od 89. min Vehab), Anđušić, Marković, Atajić (od 70. min Hiroš), Bojo (od 84. min Diallo), Asani, Nikolić, Mujagić, Isaković. Trener Adnan Zildžović.

KRUPA: Marković, Karišik (od 52. min Puzigaća), Redžić, Makitan, Lukić, Palić, Nikodijević (od 66. min Dujaković), Dekić, Savić, Marić (od 73. min Golubović), Milanović. Trener Petar Kurćubić.