KakanjLive | Ponedjeljak, 21.05.2018. godine

Gošk savladao Mladost

05.05.2018. - Gošk iz Gabele je u okviru osmog kola lige za opstanak slavio u Doboju protiv Mladosti rezultatom 2:1.

mladost DK-GOŠK 5.maj 18.

Dobojska Mladost je povela golom Filipa Arežine iz 12. minute susreta. Nastavila je ekipa Mladosti sa napadima, a Dalibor Kozić je spasio Gabeljane u nekoliko navrata budući da je sjajno odbranio udarce Pandže, Dilavera i Šećerovića iz prvih 35 minuta susreta. U 34. minuti meča nakon povrede igru je napustio Adnan Šećerović, a potom se igra Mladosti u potpunosti raspala. Gošk je preko Nardina Mulahusjenovića i Emraha Hasanhodžića došao do preokreta i na odmor otišao sa prednosću od 2:1.

U drugom dijelu susreta Mladost je pokušavala doći do izjednačenja, ali ekipa Nermina Šabića nije imala konkretnih prilika u drugom dijelu susreta i Gošk je slavio rezultatom 2:1.

Bio je ovo jedanaesti poraz Mladosti u sezoni, a u narednom kolu ekipa Nermina Šabića gostuje na Tušnju.

MLADOST DK – GOŠK 1:2 (1:2)

Stadion u Doboju. Gledalaca: 250

Sudije: Zoran Soknić (Istočno Sarajevo), Radislav Kačavenda (Gradiška), Bojan Maksimović (Modriča), Haris Kaljanac (Sarajevo). Delegat: Haris Gvozden (Sarajevo).

Strijelci: 12' Filip Arežina (1:0), 39' Nardin Mulahusjenović (1:1), 43' Emrah Hasanhodžić (1:2).

Žuti kartoni: Arežina, Šećerović, Pandža (Mladost DK), Čolić (Gošk).

MLADOST DK: Velić, Benović, Arežina, Čomor (od 75' Lazić), Diallo, Sadiković, Šećerović (od 34' Zahirović), Regoje, Pandža (od 71' Hiroš), Dilaver, Mišić. Trener: Nermin Šabić.

GOŠK: Kozić, Čolić, Rodin, Isić, Ereiz, Odak, Mišić (od 73' Ramić), Barić (od 34' Hasanhodžić), Raguž, Mulahusejnović (od 87' Raguž A.), Hyon Uk So. Trener: Feđa Dudić.