KakanjLive | Utorak, 31.03.2020. godine

GOŠK bolji od Rudara

09.11.2019. - Gosti iz Gabele u prvom dijelu očitali lekciju indisponiranim igračima Rudara, postigli tri gola i stekli nedostižno vodstvo, koje su sačuvali i na kraju zasluženo trijumfovali

Igrači Rudara od svojih malobrojnih i pokislih navijača oprostili su se porazom. Prvi dio sezone završili su kao i što su počeli na domaćem terenu – porazom. I dok se poraz od Zvijezde možda i očekivao s obzirom na velike turbulencije uoči starta nove sezone, za debakl protiv GOŠK-a nema opravdanja. Čak i izostanak prvog golmana Bekana i najboljeg strijelca Fahrudina Kovača, te vremenskih nepriilika i teškog terena, ne može biti alibi za veoma loše izdanje Mehanovićevog sastava, koji je u prvom poluvremenu odigrao najslabiju partiju u posljednjih nekoliko sezona. Loš i nezainteresiran ulazak u utakmicu gosti su znalački kaznili. Iz prvog napada stigli su u vodstvo golom mladog Mašića,a već u 13. minuti imali su dva gola prednosti jer je Miloš Pavičević iskoristio opuštenost odbrane Rudara i glavom s peterca savladao mladog Karavdića. U 14. I 26.minuti šanse nisu realizirali Vedo Kulović i Jusufbašić, koji se iskupio u sudijskoj nadoknadi i nakon školski izvedene akcije svog tima loptu ubacio u prazan gol za 0:3. Uvjerljiva prednost gostiju odraz je njihove zrele i sadržajne igre. Interesantno je istaći da u prvom poluvremenu igrači Rudara nisu uputili ni jedan udarac u okvir Kragićevog gola, niti su imali ozbiljniju priliku da postignu pogodak!

Ulaskom Cane i Hadžića došlo je do promjene u sistemu i formaciji, koja je donijela nešto bolju igru i nekoliko prilika za smanjenje uvjerljivog vodstva gostiju. Već u otvaranju drugog dijela Zukić je asistirao Kobilici za povoljnu priliku, ali njegov udarac Kragić brani. U 60.minuti u šansi je bio Goralija, ali njegov udarac glavom odlazi pored gola. Dvije minutre kasnije mrežu gostiju uspio je zatresti Gačan,koji je glavom loptu poslao pored nemoćnog Kragića. Od 70.minuze Zeleno-crni su ostali s igračem manje jer je sudija Bandić za samo dvije minute (69. i 70.) pokazao dvije javne opomene Faruku Gačanu.

Bilo je to u jeku potpune Rudareve dominacije i isključenje Gačana je umanjilo izglede da Zeleno-crni ozbiljnije zaprijete i eventualno dođu do izjednačenja, pogoto kad je Jusufbašić u 77. minuti po drugi put savladao Vernesa Karavdića. U 89.minuti Kobilica je iz slobodnog udarca u suprotni ugao iznenadio Kragića i smanjio prednost gostiju.U drugoj minuti sudijske nadoknade u listu strijelaca se upisuje Adnan Hrelja,ali to nije bilo dovoljno da se anulira velika prednost gostiju koju su stekli u prvom dijelu i igrači Rudara su pognute glave po drugi put u ovoj sezoni napustili teren i porazom se oprostili od svojih vjernih navijača i jesenje sezone u kojoj su propustili priliku da s mnogo većemom bodovnom zalihom odu na odmor i u proljetnom dijelu uz povoljan raspored i određene kadrovske promjene igraju značajniju ulogu.

Antonio Bandić sudio je po svom ustaljenom receptu. Nije imao kardinalnih grešaka, ali je očito bio naklonjen gostima, čega su se u Rudaru i pribojavali. Pored poraza Rudar je desetkovan žutim i crvenim kartonima i u posljednjem kolu na gostovanju u Bihaću bit će drastično oslabljen.

Rudar – GOŠK 3:4

Stadion Rudara. Gledalaca 200. Glavni sudija: Antoni Bandić (Grude). Pomoćnici: Boris Bilješko(Novi Travnik) i Mirza Čehaja (Goražde). Četvrti sudija: Darko Gedžić (Brčko). Posmatrač suđenja: Ermin Halilagić(Sarajevo). Delegat: Dalibor Šantić (Busovača).
Strijelci: 0:1 Mašić (2), 0:2 Pavičević (13), 0:3 Jusufbašić (45+1), 1:3 Gačan (62), 1:4 Jusufbašić (77), 2:4 Kobilica (89), 3:4 Hrelja (90+2).
Žuti kartoni: Čulov, Sivac, Hadžić, Musić, Hrelja, Goralija i Zukić(Rudar), Aletić, Rizvanović, Islamagić, Kragić, Sarvan(GOŠK).
CRVENI KARTON: Faruk Gačan (Rudar-70.minuta zbog dva žuza kartona).