KakanjLive | Nedjelja, 20.05.2018. godine

Golijada u Vrapčićima

21.04.2018. - U dvoboju Veleža i Rudara postignuto je čak šest pogodaka. Uspješniji su bili domaći koji su četiri puta savladali Aleksandra Jovanovića i zasluženo osvoji tri boda

rudartim18
Već na otvaranju utakmice igrači Veleža stižu do vodstva i najavljuju dobru igru i pobjedu.Strijelac je bio iskusni štoper Emir Kuduzović. Priliku za izjednačenje imao je mladi Mustafa Mušija u 32.minuti, ali je Adnan Bobić sjajnom intervencijom sačuvao svoju mrežu. U finišu prvog dijela gledatelji su vidjeli dva gola. Vodstvo domaćih udvostručio je drugi štoper, Denis Zvonić, asamo tri minute kasnije Belmin Čehajić matira Bobića i ostavlja nadu svom timu.

U drugom poluvremenu još bolja i efikasnija igra oba tima.Posebno se isticao brzonogi Haris Ovčina,koji je zadavo mnogo muke odbrani Rudara. Ovčina je u 66.minuti pogodio stativu,a za samo sedam minuta(72. i 79.)uspijeva dva puta zatresti mrežu Jovanovića i njemu pripadaju najveće zasluge za trijumf „Rođenih“. Rezervista Admir Smolo uspio je ublažiti poraz svog tima golom u 82.minuti.

Utakmicu je vodio kontroverzni Cazinjanin Mirza Kazlagić, čijim dijelenjem pravde nisu zadovoljni igrači Rudara, što se može zaključiti i po izrečenim javnim opomenama Baručiji, Spahiću i kapitenu Belminu Kobilici zbog prigovora na njegove odluke, dok je žuti karton Belmin Čehajić dobio zbog nedozvoljeno oštre igre !

Velež – Rudar 4:2

Stadion „Rođeni“u Vrapčićima. Gledalaca 750. Glavni sudija:Mirza Kazlagić(Cazin). Pomoćnici; Edin Zjakić i Adi Šabić(oba Bihać). Četvrti sudija: Frano Jelić(Široki Brijeg). Delegat: Seadin Badić iz Cazina. Posmatrač suđenja:Besim Dervišbegović(Orašje).
Strijelci:1:0 Kuduzović(6), 2:0 Zvonić(40), 2:1 Čehajić(43), 3:1 Ovčina(72), 4:1 Ovčina(79), 4:2 Smolo(82)
Žuti kartoni:Ovčina i Carvalho(Velež), Čehajić, Baručija, Spahić i Kobilica (Rudar).

VELEŽ: Adnan Bobić, Hamza Mešanović, Denis Zvonić, Emir Kuduzović, Mustafa Mujezinović (od 68.Santos Carvalho),Haris Ovčina(od 8.Vedin Kulović), Amar Alikadić, Ermin Imamović, Brandao de Souza (od 62.Seid Behrem), Salko Mujanović, Ojeda Nauhel Lucas. Trener:Ibro Rahimić.
RUDAR: Aleksandar Jovanović, Armin Sarvan, Vahidin Čaluk,, Adis Goralija, Amir Baručija, Armin Topalović (od 78.Admir Smolo), Adin Čiva, Belmin Kobilica, Belmin Čehajić, Bajro Spahić(od 69.Admir Fočo), Mustafa Mušija(od 62.Amel Neimarlija). Trener:Fadil Hodžić.