KakanjLive | Petak, 19.07.2019. godine

Filip Arežina donio pobjedu Dobojanima

23.02.2019. - Mladost je golom Filipa Arežina slavila u okviru dvadesetog kola Premijer lige BiH protiv Goška rezultatom pred domaćom publikom.

Prvo poluvrijeme je  tpotpunosti pripalo domaćim fudbalerima, a već u petoj minuti domaći su vodili. Nakon sjajne akcije loptu je pod prečku gola Gabeljana zakucao lucidni Filip Arežina za vodstvo Dobojana. Nastavila je Mladost sa ofanzivnom igrom, a prilike pred golom Kozića su se redale kao na traci.

U osmoj minuti Anđušić puca preko gola. Pokušao je i Bojo u 13. minuti, ali je njegov udarac izblokiran u korner. U 17. minuti je zaprijetio i Guzina, ali njegov udarac je odbrabio golman Goška. Vezista Nana Welbeck je pokušao silovitim udarcem sa preko 20 metara, ali lopta odlazi preko gola. Imali su i gosti dvije odlične prilike preko Kulovića u prvom dijelu susreta, ali je u oba navrata golman Mladosti Emil Velić izašao kao pobjednik.

Mladost je znalački čuvala rezultat u drugom dijelu susreta, a prvu ozbiljniju priliku imao je Gedeon Guzina u 68. minuti, ali njegov udarac brani Kozić. Pet minuta kasnije u doboj šansi je i rezervista Atajić, ali ostaje 1:0 za domaći tim. Do kraja susreta gosti su u dva navrata zaprijetili preko Gržana, ali se rezultat nije mijenjao i Mladost je zasluženo slavila i to na rođendan svojih navijača, Crvene legije.

Ovo je bio osmi trijumf Dobojana u ovoj sezoni. U narednom kolu ekipa Adnana Zildžovića gostije na Grbavici kod ekipe Željezničara.

MLADOST – GOŠK 1:0 (1:0)

Stadion u Doboju. Gledalaca: 350

Sudije: Adis Mulahasanović (Sarajevo), Goran Dujak (Odžak), Enes Đozić (Sarajevo), Admir Musić (Sarajevo). Delegat: Željko Grbić (Banja Luka).

Strijelac: 5' Filip Arežina 1:0

Žuti kartoni: Arežina, Marković (Mladost), Hasanović, Aletić, Kulović (Gošk).

MLADOST: Velić, Nikolić, Horić, Fanimo (od 76' Muslimović), Welbeck, Guzina, Arežina (od 63' Atajić), Anđušić (od 83' Hreljić), Marković, Bojo, Asani. Trener Adnan Zildžović.

GOŠK: Kozić, Hasanhodžić, Ereiz (od 46' Medak), Aletić (od 72' Knežević), Husić, Kulović (od 78' Ramić), Gržan, Đajić, Raguž, Vego, Hasanović. Trener Mato Neretljak.