KakanjLive | Utorak, 13.11.2018. godine

Eurogolom Bajre Spahića Rudar savladao Iskru

07.04.2018. - Najiskusniji igrač Rudara Bajro Spahić fenomenalnim pogodkom u 39.minuti iz slobodnog udarca matira mladog Karavdića i svom timu osigurao drugu uzastopnu pobijedu.

Kada su „zeleno-crni“ u prošlom kolu protutnjali kroz Visoko,mislili su da će pobjeda sama doći od sebe.Međutim,protiv Iskre, kao i prethodna dva domaća susreta ,Rudar se muči na domaćem terenu.Prvu priliku na utakmici imali su domaći i to preko Kobilice koji sa 7-8 metara šutira,ali je izblokiran i lopta odlazi u korner.Pokušao je i Čehajić iz daljine ali bezuspješno.Spahić je dobro uzdrmao golmana Karavdića u 23. minuti jakim šutem koji golman krajnjim naporom boksuje u polje.Rudar je imao veći posjed lopte u prvom dijelu i bio „vladar“ terena ali ništa konkretno se ne dešava sve do 39. minute kada Bajro Spahić sa 25 metara iz slobodnog udarca postiže eurogol,u same lijeve rašlje golmana Karavdića. Jedinu šansu u prvom djelu  utakmice, gosti preko agilnog Soldatovića pokušavaju ugroziti gol ali se lopta odbija od Sarvana u korner.Prvo poluvrijeme u potpunosti pripada domaćem timu.

Drugo poluvrijeme nogometaši Iskre kreću ofanzivnije i u nekoliko navrata ugrožavaju gol domaćina i to sve šutevima iz daljine u kojem je prednjačio opasni Soldatović.Najbliže postizanju gola bio je u 52.minuti kada sa ivice kaznenog prostora šutira tik pored desne stative gola Rudara. Soldatović je još dva puta pokušao ugroziti gol Jovanovića ali bezuspješno.Imao je i Rudar u drugom poluvremenu tri lijepe prilike za gol. Prvo je Kobilica u 74.minuti iz solo akcije bio neprecizan, a zatim Bajro Spahić u 83. i 88.minuti propušta dvije stopostotne prilike i da privede utakmicu mirnom kraju.

-Mislim da smo zasluženo pobijedili,imali smo pored postignutog  gola još 2-3 dobre prilike,ali na kraju moramo biti zadovoljni.Moji igrači su ušli u utakmicu „lakoćemo“ ali lakih utakmica nema.Osjećao se i umor, jer smo u sedam dana odigrali tri teške utakmice.Čestitam svojim igračima na pobijedi jer su dali maksimum i drago mi je da smo uvezali dvije pobijede, za naš portal izjavio je trener Rudara Fadil Hodžić.

Rudar – Iskra  1:0

Stadion Rudara.Gledalaca 250.Glavni sudija:Elvedin Topuzović (Tuzla). Pomoćnici: Mirza Tičić i Edin Redžović (oba Sarajevo). Četvrti sudija: Semir Sarajkić (Sarajevo).Posmatrač suđenja: Amir Medić (Ključ).Delegat utakmice: Nikola Trogrlić (Donja Mahala).

Strijelci: 1:0 Spahić (39).

Žuti kartoni: Pendek,Sarvan,Baručija (Rudar) i Kurtović (Iskra).

RUDAR: Jovanović,Sarvan,Čehajić (od 78.Čaluk),Kobilica,Hrustanović (od 60.Fočo),Baručija (od 58.Topalović),Goralija,Vehab,Čiva,Spahić,Pendek. Trener: Fadil Hodžić.

ISKRA: Karavdić,Pihura,Koprivica,Kurtović (od 46.Halilović),Nebić,Šubo,Šehić,Stepančev,Soldatović,Kršić ( od 62.Seferović),Ivković ( od 47.Palalić). Trener:Nusret Peco.