KakanjLive | Subota, 18.11.2017. godine

Drugi poraz odbojkaša Kaknja

12.11.2017. - U petom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, u banjalučkoj dvorani „Borik“, odbojkaši Borca savladali ekipu Kaknja s rezultatom 3:1 i ostvarili drugu ovosezonsku pobjedu

almirtreneriigrac

Nakon dobre igre u derbiju protiv Radnika u Kaknju i osvajanja Kupa Federacije, očekivalo se da će izabranici trenera Almira Aganovića nastaviti pobjedonosni niz i bez teškoća poraziti ekipu banjalučkog Borca. Kada su prvi set riješili u svoju korist uvjerljivom razlikom (25:15), malo ko je mogao pomisliti da će Švabini puleni posustati i Banjaluku napustiti poraženi. Borbena ekipa trenera Miše Marjanovića uspjela je na poen razliku (26:24) riješiti drugi set u svoju korist i stići do izjednačenja. Bio je to veli podstrek za igrače Borca, koji su i u trećem setu slavili na poen razliku(28:26) i najavili senzaciju . Očito, ovakav razvoj događaja šokantno je djelovao na odbojkaše Kaknja koji su u četvrtom setu osvojili samo 18 poena i dvoranu „Borik“ napustili pognutih glava. Domaći su ostvarili drugu ovosezonsku pobjedu i pobjegli iz opasne zone ispadanja, dok su odbojkaši Kaknja pretrpjeli drugi gostujući poraz i pali na petu poziciju. Porazi od povratnika u premijerligaško društvo, podmlađene ekipe Modriče i autsajdera Borca, moraju zabrinuti trenera Aganovića i njegove pulene , koji su u novu sezonu ušli s velikim ambicijama.
Kao što je izjavio i poslije poraza u Modriči, trener Aganović smatra da njegovoj momčadi nedostaje kvaliteta za veće domete.

-Sve štima osim što nam nedostaje kvalitete, na što ukazujem poslije većine gostujućih utakmica. Evidentno je da nismo konkurentni sa vodećim ekipama u ovakvom rosteru, osim kad igramo kući jer smo za nijansu bolji na domaćem terenu. Igrači koji bi trebali da nose teret igre, nažalost, nisu to u stanju. Dobili smo u Kupu ekipu Domaljevca na početku sezone, mogu reći sretno, dok smo protiv Radnika malo boljom igrom slavili, ali smo u svim ostalim utakmicama igrali loše i teško izlazili na kraj. Iduće kolo dolazi nam iskusna ekipa Domaljevca i trebamo se dobro pripremiti za tu utakmicu, kao i ostale jer je svaka sljedeća za nas teška, izjavio je za KakanjLive trener odbojkaša Kaknja Almir Aganović.