KakanjLive | Subota, 17.11.2018. godine

Domaljevac zaustavio pohod odbojkaša Kaknja

11.02.2018. - Nakon devet uzastopnih pobjeda, odbojkaši Kaknja na gostovanju u Domaljevcu pretrpjeli poraz (3:1), ali su zadržali drugu poziciju i dva boda prednosti u odnosu na glavnog konkurenta, ekipu Radnika, koji je na svom parketu poražen od vodeće Mladosti

okkakaknjking
Svakoj seriji dođe kraj pa i pobjedonosnom nizu odbojkaša Kaknja. Na gostovanju u Domaljevcu izabranici trenera Almira Aganovića pretrpjeli su treći ovosezonski poraz i prekinuli seriju od devet uzastopnih pobjeda. Bio je u pravu trener Aganović kada je u najavi ove utakmice istakao da će to biti težak ispit za njegovu momčad jer Domaljevac ima iskusnu ekipu koja spada među najbolje u premijerligaškom društvu.

Igrači Kaknja odlično su otvorili ovaj meč. Relativno lako dobili prvi set (25:18) i najavili još jedan gostujući uspjeh. Nažalost, posustali su u drugom, iscrpljujućem setu, kojeg su domaći riješili u svoju korist tek u tajbreku(26:24). Gubitak ovog seta šokantno je djelovao na igrače Kaknja,a dao veliki podstrek razigranim domaćinima koji su u preostala dva seta, posebno u odlučujućem, četvrtom, bili dominatni i na kraju zasluženo slavili.

I pored poraza, odbojkaši Kaknja su zadržali drugo mjesto i dva boda prednost u odnosu na glavnog konkurenta, ekipu Radnika, koji je u derbiju kola poražen na domaćem parketu od vodeće Mladosti, koja će pley off za prvaka dočekati s prve pozicije , što će joj olakšati da odbrani naslov prvaka.

REZULTATI 15.kola:Domaljevac – Kakanj 3:1(18:25,26:24,25:22,25:11), Radnik-Mladost 0;3(17:25,18:25,16:25), Gacko-Jedinstvo 0:3 (19:25, 18:25, 21:25), Lukavac-Modriča 0:3(23:25, 20:25:, 21:25), Maglić-Borac 3:1(25:20,21:25, 25:15, 25:19).

TABELA: 1.Mladost 42, 2.Kakanj 35, 3.Radnik 33, 4.Domaljevac 30, 5.Modriča 25, 6.Borac 19, 7.Jedinstvo 15, 8.Gacko 11, 9.Lukavac 8, 10.Maglić 7 bodova.
PAROVI 16.kola 16/17.febrara: Kakanj 78-Maglić, Borac-7.Lukavac, Modriča-Gacko-, Jedinstvo-Radnik i Mladost-Domaljevac.