KakanjLive | Petak, 15.12.2017. godine

Dobra igra i ubjedljiva pobjeda košarkaša Kaknja

05.01.2017. - U zaostaloj utakmici desetog kola, košarkaši Kaknja deklasirali posljednjeplasiranu ekipu Bošnjaka i zabilježili najveću pobjedu (84:59)

Kao što se i očekivalo, igrači Kaknja bez većih teškoća porazili su ekipu Bošnjaka, koju je veće katastrofe spasio bivši reprezentativac Mujo Tuljković.

Gosti su u prvoj četvrtini bili u egalu sve do posljednje minute kada su Obrad Tomić i Vojin Svilar, prvo sa dva , a zatim sa tri poena pet sekundi prije kraja stigli do prednosti od pet poena(19:14). Bio je to signal za uragan u drugoj četvrtini kada su serijom od 10:1 već u 15. minuti imali prednost od 12 poena (31:19), koju su do odmora povećali za još tri poena i najavili katastrofu gostiju.

I u trećoj četvrtini izabranici trenera Pandže bili su izuzetno raspoloženi. Odbranu su odigrali sjajno, a raspoloženi Željko Palavra i mladi Tihomir Vranješ pogađali iz svih pozicija i bilo je samo pitanje s koliko će razlike zabilježiti svoju šestu pobjedu.

U 27.minuti poenima Ermina Dedića Kakanj stiže na plus 20(53:33), a dvije minute kasnije i do najveće prednosti od čak 26 poena(62:36). Zadovoljni uvjerljivim vodstvom i već osiguranom pobjedom, izabranici trenera Pandže znatno su popustili, posebno u odbrambenim fazama igre ,a bilo je i težnji samoisticanju i forsiranju šuta, što su gosti iskoristili i serijom 6:0 četiri minute prije kraja smanjili rezultat na 70:55.Reagirao je trener Pandža uzimanjem tajmauta, što je utjecalo na punu ozbiljnost i veću učinkovitost koja je izražena poentiranjima Vranješa i Dželme, koji su po dva puta pogodili i doprinijeli najvećoj ovosezonskoj pobjedi.

U ekipi Kaknja najbolji učinak imao je Željko Palavra sa 20 poena, dok su dvocifrene poene zabilježili i Tihomir Vranješ (14), te Vojin Svilar i Obrad Tomić po deset. Ekipu Bošnjaka težeg poraza spasio je iskusni Mujo Tuljković, koji je postigao 24 poena, dok je još samo Dejan Petković imao dvocifren broj poena(10).

Dobra igra i visoka pobjeda protiv Bošnjaka može biti prava uvertira pred gostovanje u Sarajevu u utorak (10.januar),kada će snage odmjeriti u drugoj zaostaloj utakmici protiv Sparsa.

Kakanj-Bošnjak 84:59
(19:14,21:11,22:13,22:21)

Dvorana KSC u Kaknju. Gledatelja 600.Sudije:Filip Lovrić(Široki Brijeg), Ivan Jurić,(Busovača) i Esad Pelja (Zenica). Delegat/komesar: Mato Križanac iz Tomislavgrada.
KAKANJ: Dedić 7 , Vranješ 14 ,Maksimović, Muflizović 3 , Merdanović 2,Ćurevac 8 , Đozić, Dželmo 7, Palavra 20, Svilar 10, Tomić 10, Smajlović 3. Trener:Josip Pandža.
BOŠNJAK:Sarajlić , Damjanović 2, Petković 10, Tuljković 24, Dovadžija 2, Maksumić, Lulić 6, Mujić 8, Kadić 7,Keso, Ferhatbegović, Buza. Trener: Amir Rešidović.

pandza_izjavaJosip Pandža

Na kraju utakmice, trener košarkaša Kaknja, Josip Pandža, ovako je prokomentarisao večerašnju pobjedu:

- Igrali smo dobro odbranu. Bilo je to 30 minuta vrhunske odbrane. Bošnjak je jako teško dolazio do poena. Imali su u tom periodu teških problema i mislim da smo ih nakon tri perioda sveli na 38 poena. Niko osim Tuljkovića, nije dao zapažen doprinos za tim iz Hadžića.Rezultatski smo se na vrijeme odvojili i rutinski utakmicu priveli kraju.Imali smo pad u zadnjoj četvrtini i to se može pripisati već dostignutoj razlici od 25 poena, ali i do tada uloženim fizičkim naporima. Koristim priliku da čestitam svojim pomoćnicima, Zametici i Šabiću, na odlično odrađenom poslu u ovom periodu kada mene nije bilo. Pribojavao sam se ove utakmice, ali igrači su na terenu izgledali stvarno dobro i to je rezultat njihovog rada u mome odsustvu.