KakanjLive | Nedjelja, 15.07.2018. godine

Deveta uzastopna pobjeda odbojkaša

02.02.2018. - Odbojkaši Kaknja savladali su Borac u okviru 14. kola odbojkaške Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 3:0.

Kakanjci su već na samom otvaranju susreta stvorili prednost od tri poena razlike koju su održali i do tehničkog timeouta (12:9). Izabranici Almira Aganovića u nastavku nisu ispuštali stečenu prednost pa su prvi set dobili rezultatom 25:19.

Izabranici Almira Aganovića su sjajno otvorili i drugi set, poveli sa 4:0 nakon čega je uslijedio timeout gostiju. Kratki odmor nije mnogo pomogao gostima koji su imali rezultatski deficit i na tehničkom timeoutu (12:9). Kakanjci su nastavili sa sjajnom igrom u nastavku i poveli sa 20:15, da ni onda uslijedio mali pad u igri izabranika Almira Aganovića. Gosti prave mini seriju od 4:0 (20:19), a trener Kaknja je na teren vratio Ružića i Fejzovića koje su u drugom setu zamjenili mladi igrači Kaknja. Domaći odbojkaši nisu dopustili gostima da ih iznenade pa su slavili sa 25:22 u drugom setu za 2:0.

Domaći odbojkaši su odlično otvorili i treći set, poveli sa 5:1, a na tehnički timeout odlaze sa pet poena prednosti. Aganović je potom u ''vatru'' gurnuo mlade igrače Begića i Fazlića, a priliku za igru u ovom setu dobio je i Armin Vehab. Ovi mladi momci pokazali su da se na njih ozbiljno može računati u narednom periodu budući da su opravdali ukazano povjerenje trenera Aganovića i dobili treći set rezultatom 25:22 za konačnih 3:0 i nova tri boda.

DSC01318

Almir Aganović

-Nije neki kvalitet utakmice bio ako gledamo iskreno. Najbitnije je da smo slavili i da neko od ekipe iz vrha kiksa kako bi mi osigurali tu drugu poziciju pred doigravanje. Borac je u Kakanj doputovao bez tri ključna igrača i mogao sam pružiti priliku i mlađim momcima, ali isto tako kazat ću da nisam donekle zadovoljan jer nemamo veliku rotaciju jer kvalitetan kolektiv je 12 kvalitetnih igrača. Pokušavam na ovakvim utamicama da mladim igračima dajem minutažu kako bi stekli iskustvo. Najbitnije je da smo upisali tri boda i da se sada dobro pripremimo za ekipu Domaljevca, rekao je trener odbojkaša Kaknja Almir Aganović u izjavi za KakanjLive.

Ovom pobjedom Kakanjci su se revaširali Banjalučanima za poraz u novembru prošle godine (3:1) u okviru petog kola odbojkaške Premijer lige BiH. Ekipa Kaknja nakon ove pobjede ima 35 osvojenih bodova i zauzima drugu poziciju, dok je Borac na šestom mjestu sa 19 bodova.

U narednom kolu Kakanjci gostuju neugodnoj ekipi Domaljevca, dok će Borac na gostovanje u Foču ekipi Maglića.

KAKANJ – BORAC  3:0 (25:19, 25:22, 25:22)

Dvorana: KSC Kakanj. Gledalaca: 250

Sudije: Dragan Gutalj - Armin Mujkić

OK KAKANJ 78: Begić Muhamed, Pinjić Berin, Škulj Haris, Muris Krivokapa, Armin Šljivo, Fazlić Adin, Ružić Danilo, Zenović Bahrija, Fejzović Armin, Mustafić Sejdin, Vehab Armin, Tadić Marko. Trener: Almir Aganović.

OK BORAC: Amanović Marko, Nikola Radović, Srđan Kojadinović, Miloš Popović, Milivoj Turanjanin, Njegoš Kovačević, Mladen Makivić. Trener: Aleksandar Dakić.