KakanjLive | Nedjelja, 21.10.2018. godine

Čelik savladao Želju, Mladost poražena na Koševu

31.07.2018. - Pobjedom pred domaćom publikom Zrinjski je ''zasjeo'' na prvo mjesto Premijer lige BiH. Čelik je pred 7.000 navijača savladao Želju, dok je Mladost ubjedljivo poražena na Koševu.

tttt6457

Pobjedom pred domaćom publikom u Mostaru mostarski Zrinjski jedini je tim na maksimalnom učinku nakon dva kola nove sezone Premijer lige BiH. U ovom kolu postignuto je 15 golova, čak 2.5 po susretu, dok je susrete drugog kola pratilo zadovoljavajućih 13.200 gledalaca ili 2.200 po meču. I ovo kolo donijelo je veliki broj javnih opomena, čak 27 žutim kartona, najviše u duelu Čelika i Želje, čak osam.

Zrinjski siguran pred domaćom publikom

Mostarski Zrinjski je sigurnom pobjedom nad Goškom (3:1) ostao na maksimalnom učinku iz dva kola. Mrežu Gabeljana prvi je pogodio Edin Rustemović u 14. minuti, da bi samo pet minuta kasnije bilo 2:0 za domaći tim, a novi gol postigao je sjajni Miloš Filipović. U 55. minuti u strijelce se upisao i Miloš Aćimović, dok je jedini gol za gostujući tim postigao Kakanjac, Vedin Kulović u 78. minuti za konačnih 3:1.

Čelik pred 7.000 navijača savladao Želju

Pred dobro ispunjenim tribinama stadiona Bilino polje Čelik je golom Anela Dedića savladao sarajevski Željezničar rezultatom 1:0. Gol Dedića došao je osam minuta pred kraj susreta u kojem je dodijeljeno čak osam javnih opomena. Nakon ovog poraza Slobodan Krčmarević je napustio klupu Željezničara, a na užarenu stolicu sjeo je Milomir Odović kojem će ovo biti treći put da vodi Plave sa Grbavice.

Remi Zvijezde i Slobode u Ugljeviku

Zvijezda 09 je u Ugljeviku ugostila tuzlansku Slobodu, a susret je na kraju okončan rezultatom 1:1. ''Domaće'' je u vodstvo doveo upravo bivši napadač Tuzlaka, Anel Husić u 18. minuti, da bi Sloboda do izjednačenja došla u drugom dijelu susreta, tačnije u 51. minuti preko Muharema Čivića. Nakon toga tempo igre je znatno pao i susret je okončan podjelom bodova.

Nula na Tušnju

Tuzla City i bijeljinski Radnik remizirali su u Tuzli odigravši 0:0. Ovaj susret nije donio mnogo prilika, a 1.700 ljudi je nezadovoljno napustilo stadion.

Sarajevo razbilo Mladost

Bordo tim je na Koševu ubjedljivo savladao Mladost rezultatom 4:0. Domaće je u vodstvo doveo Benjamin Tatar u 22. minuti susreta, a samo 16 minuta kasnije postigao je i svoj drugi gol. Mladi Ševkija Resić je sjajnu partiju krunisao golom u 78. minuti, da bi konačnih 4:0 postavio Haris Handžić u sudijskoj nadoknadi vremena.

Remi Krupe i Širokog Brijega

Krupa i Široki odigrali su jedan od najljepših susreta drugog kola Premijer lige BiH. Gosti su preko Stipe Jurića došli u vodstvo u 23. minuti, a samo 16 minuta bilo je dovoljno da domaći preokrenu rezultat. Lazar Marjanović je pogodio za izjednačenje u 30. minuti, dok je Elvir Koljić sa penala pogodio za 2:1 u 39. minuti susreta. Konačnih 2:2 postavio je Mateo Marić u 78. minuti susreta.