KakanjLive | Subota, 15.12.2018. godine

Čelik savladao prvaka, Mladost do prvih golova

14.08.2018. - Mladost postigla prve golove u novoj sezoni. Željezničar iskoristio kiks Širokobriježana i zauzeo lidersku poziciju. Čelik na Bilinom polju srušio prvaka, a Sarajevo osvojilo samo bod na domaćem terenu.

Čelik

Zeničani srušili aktuelnog prvaka BiH/foto ss.ba

Utakmice četvrtog kola Premijer lige BiH posmatralo je čak 17.100 gledalaca, odnosno 2.850 po susretu. Jedini susret na kojem je bilo manje od 1.000 gledalaca bio je ogled Krupe i Mladosti u Krupi na Vrbasu (500), dok je najviše gledalaca bilo u Tuzli na ''gradskom'' derbiju, čak 8.000. Sarajevo je ponovo razočaralo domaću publiku odigravši blijedih 1:1 sa Goškom, dok je Mladost postigla prva golove u novoj sezoni.

Čelik savladao aktuelnog prvaka BiH

Golom Nermina Jamaka iz 72. minute Čelik je savladao i aktuelnog prvaka BiH, ekipu mostarskog Zrinjskog. Tako su se igrači zeničkog tima bar donekle iskupili za debakl na Pecari u prošlom kolu.

Prvi golovi Mladosti u novoj sezoni

Prvo poluvrijeme susreta u Krupi ukazivalo je na novi ubjdljv poraz Mladosti. Krupljani su vodili golovima Elvira Koljića iz 14. minute i Lazara Marjanovića iz 42. minute susreta, a u durgom poluvremenu kao da je na travnjak istrčao novi, preporođeni tim Mladosti. Mladi Petar Bojo je pogodio za 1:2 u 70. minuti susreta, da bi bod Dobojanima donio sjajni Abid Mujagić u sudijskoj nadoknadi vremena.

Krpić i Arežina pogađali za novu ''tricu'' Želje

Željo je na gostovanju upisao novu pobjedu. Žrtva je ovaj put bila ekipa Zvijezde 09, novajlijau ligi. Već za rano vodstvo Plavih sa Grbavice pobrinuo se Sulejman Krpić u 19. minuti, da bi isti igrač u 52. minuti povisio rezultat na 0:2. Gol nade za ''domaće'' postigao je Damjan Krajišnik u 64. minuti, a onda je bivši igrač Mladosti Filip Arežina postigao gol u 86. minuti za konačnih 1:3.

Tuzlanski derbi pripao Slobodi

Tuzlanski derbi privukao je čak 8.000 gledatelja na stadion Tušanj. Konačno prava fudbalska gronizca je tresla grad soli, a susret je na kraju završen pobjedom ''gostiju''. Slobodi je tri boda donio Antonio Vidović u 63. minuti nakon sjajne akcije.

Sarajevo remiziralo sa Gabeljanima

Sarajevo i Gošk remizirali su na Koševu odigravši 1:1. Domače je u rano vodstvo doveo Mersudin Ahmetović već u 6. minuti, da bi Luka Anković Gabeljanima donio poravnanje u 59. minuti susreta. Na razočarenje oko 1.500 gledalaca na Koševu bordo tim nije uspio da dođe do pobjede u posljednjih pola sata igre.

Blijeda partija Širokog i Radnika

Širokobriježani su razočarali domaću publiku odigravši blijdih 0:0 sa Radnikom iz Bijeljine. Ovim remijem ekipa sa Pecare je lidersku poziciju prepustila ekipi Željezničara iz Sarajeva.