KakanjLive | Petak, 22.09.2017. godine

Čelik konačno uspio savladati Mladost

29.04.2017. - Tek u četvrtom ovosezonskom dvoboju, igrači Čelika uspjeli su pobijedi momčad Mladosti i osvojiti dragocijene bodove koji bi mogli biti presudni u borbi za opstanak u premijerligaškom društvu

Komšijski derbi protekao je u korektnoj , ali ne u toliko kvalitetnoj igri u kojoj su bolji utisak ostavilim igrači Čelika.Ipak, prvu zreliju priliku imali su gosti u 8.minuti kada je Galić uposlio Sušića,čiji udarac glavom brani Ružić. U 12.minuti Sadiković centrira, a Smriko atraktivno, volejem šutira, ali se Velić nije dao iznenaditi. Domaći su pojačali tempo, sve češće su napadali preko bokova, ali nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti Velića jer je odbrana Mladosti djelovala sigurno. Ipak, u 25.minuti uspijevaju doći do zasluženog vodstva. Hećo je „izbacio“ Brkovića,koji je izašao sam pred Ružića, ali je golman Mladosati uspio loptu izbaciti , ali samo do Burekovića koji s lijeve strane centrira u peterac gdje se sam našao korpulentni Smriko, kojem nije bilo teško loptu glavom poslati u mrežu za 1:0. Najpovoljniju priliku za izjednačenje propustio je Aladin Šišić u 33.minuti, kada je nakon dubinske lopte Ramovića izašao sam pred Ružića koji je odbranio udarac brzonogog napadača Mladosti. Priliku da udvostruči vodstvo domaćeg tima propustio je Haris Dilaver u 42.minuti kada je izašao sam pred Velića, ali je slabo šutirao i golman Mladosti uspio je odbraniti njegov udarac.

Drugo poluvrijeme Mladost preuzima dominaciju, ima veći posjed lopte, ali bez povoljnijih prilika. Domaći su svoje šanse vrebali iz kontri i umalo u 57.i 58.nisu udvostručili vodstvo.Prvo je

Dilaver šutirao pored gola,a već u sljedećem napadu nakon jedne lijepe akcije Heće i Smrike , Aldin Šišić ima šansu,ali njegov udarac brani sigurni Emil Velić.Imali su domaći još jednu priliku u 74.minuti, ali iz dva pokušaja neuspijevaju savladati Velića.Posljednju šansu propustio je Aladin Šišić u 76.minuti, kada je ušao u šesnaesterac i vrlo nezgodno šutirao, ali je Ružić krajnjim naporom spriječio njegov udarac i spasio svoju mrežu.

Pobjeda Čelika je zaslužena, jer su njegovi igrači igrali mnogo agresivnije i požrtvovanije, a imali su i više povoljnih prilika. Kod Mladosti se itekako osjetio izostanak kreatora igre Gorana Brkića, kao i napadača Miće Kuzmanovića.

I pored poraza, trener Musemić nije nezadovoljan igrom svog tima,koji niije iskazao efikasnost kao na prethodnim mečevima protiv Čelika.

-Nismo loše odigralo, u polju smo bili solidni, ali je izostala realizacija. Imali smo dobre šanse,ali je golman Ružić u oba slučaja izvrsno intervenisao.Čelik je iz dvije šanse postigao jedan gol i zasluženo pobijedio, izjavio je po završetku meča trener Mladosti Husref Musemić.

Čelik-Mladost 1:0

Stadion Bilino Polje. Gledalaca 1000.Glavni sudija Dragan Petrović(Banja Luka). Pomoćnici: Haris Baković i Enes Đozić(oba iz Sarajeva). Posmatrač suđenja Milan Stanić(Ugljevik).Delegat Mirko Milošević(Zvornik).
Strijelci:1:0 Smriko(25)
Žuti kartoni:Sakan i Karić(Čelik), Ramović i Laštro(Mladost)

ČELIK: Ružić, Sadiković, Regoje, Jusić, Bureković, Pezer, Hećo(od 55.Sakan), Aldin Šišić (od 69.Karić), , Dilaver,Brković, Smriko(od 80.Haurdić). Trener:Boris Pavić.
MLADOST: Velić, Galić, Isaković, Musić, Laštro, Šećerović, Maksimović(od 65.Vazda), Sušić(od 77.Lazić), Aladin Šišić, Ramović(od 73.Aganspahić) Husić, Trener:Husref Musemić.