KakanjLive | Nedjelja, 08.12.2019. godine

Čelik bolji u komšijskom derbiju

31.03.2019. - Golom Anela Dedića Čelik je na Bilinom polju savladao Mladost u komšijskom derbiju u 24. kolu Premijer lige BiH.

Celikslavio

Zenički Čelik savladao je Mladost na Bilinom polju rezultatom 1:0 u okviru 24. kola Premijer lige BiH. Na otvaranju susreta zaprijetio je Welbeck u 3. minuti, ali je lopta prošla pored desne stative Pavlovića. Na drugoj strani je pokušao Hodžić sa 20 metara, ali je Velić bez problema odbranio. U 10. minuti Dilaver je bez puno problema prošao Isakovića, ali nije uspio i posljednju prepreku, golmana Velića koji je odbranio udarac napadača Čelika sa 10 metara. Mladost je zaprijetila u 12. minuti preko Anđušića koji je snažno šutirao sa 20 metara, ali pored gola. Domaći su stvorili odličnu priliku u 28. minuti. Jurina je šutirao sa deset metara, ali je njegov udarac sa gol linije izbacio Marković. Samo tri minute kasnije Čelik je došao u vodstvo. Udarac Dilavera odbranio je Velić, ali je odbijenu loptu iza leđa golmana Mladosti poslao Dedić za 1:0. U samom finišu prvog dijela meča Mladost je mogla do izjednačenja, ali je sjajno intervenisao Pavlović u dva navrata. Prvo je odbranio udarac Arežine, a potom i Hreljića, da bi u nastavku akcije udarac Anđušića izblokirala odbrana Čelika i domaći tim je na odmor otišao sa minimalnom prednošću.

U nastavku susreta Mladost je sve karte bacila u napad. U 49. minuti udarac Anđuđića sa gol linije izbacuje ponovo jedan od odrambenih igrača Čelika, da bi u narednom napadu udarac Atajića ''ukrotio'' Pavlović. U 71. minuti odbrani Čelika je pobjegao Fanimo, ali je šutirao pored desne stative gola Čelika. Do kraja susreta dobre prilike imali su Guzina i Isaković, ali je golman Čelika ponovo bio na visini zadatka i odbranio udarce igrača Mladosti, te ponio epitet igrača utakmice.

-Čestitke Čeliku na pobjedi. Zahvaljujući sjajno rapoloženom Pavloviću i sportskoj sreći domaći tim je slavio u ovoj utakmici. Prelijep ambijent, dobra fudbalska predstava koja je mogla zadovoljiti publiku na Bilinom polju, rekao je nakon susreta trener ekipe Mladosti Adnan Zildžović.

Nakon 24. kola Mladost zauzima osmo mjesto na tabeli sa 30 osvojenih bodova. U narednom kolu Dobojani će ugostiti Tuzla City. Ovo će biti idealna prilika da se prekine golgeterski post koji traje tri kola.

ČELIK – MLADOST DK 1:0 (1:0)

Stadion Bilino polje. Gledalaca: 3.000

Sudije: Frano Jelić (Š.Brijeg), Goran Dujak (Odžak), Davor Beljo (Mostar), Irfan Peljto (Sarajevo).

Delegat: Haris Idrizović (Konjic)

Strijelac: 31' Anel Dedić (1:0)

Žuti kartoni: Grahovac, Okić (Čelik), Isaković, Atajić (Mladost)

ČELIK: Pavlović, Hodžić, Vrhovac, Dedić (82' Okoli), Dilaver, Okić (90' Ćubara), Grahovac, Pecelj, Miletić, Jamak (89' Vardo), Jurina. Trener Arslan Cihat.

MLADOST: Velić, Hreljić, Welbeck, Guzina, Arežina, Anđušić (59' Fanimo), Marković, Bojo, Asani (46' Delić), Atajić (81' Vehab), Isaković. Trener Adnan Zildžović.