KakanjLive | Petak, 27.04.2018. godine

Čelik bolji od Mladosti

14.04.2018. - Do veoma važne pobjede, koja im produžava teoretske šanse za opstanak, Zeničani stigli pogotkom iskusnog Steve Nikolića u 58.minuti

celiktekst

Debi trenera Nermina Šabića na klupi Mladosti nije bio uspješan. Iako je njegov tim u prvom poluvremenu pružio dobru partiju, Zeničani su prvi došli u vodstvo.Nakon promašaja Mujagića i Mišića, Čelik iz prve šanse dolazi do vodstva. Igrala se 14. minuta kada centaršut Bevaba u pogodak pored uspavane odbrane Mladosti pretvara Nemanja Anđušić za prednost od 1:0.
Samo šest minuta kasnije Mladost je stigla do izjednačenja. Debitant Tandina , koji je bio velika opasnost za odbranu Čelika, snažnim udarcem sa 25 metara postiže veoma efektan pogodak .
Ipak, u nastavku Čelik dolazi do trijumfa. Nakon velike šanse i promašaja Đelmića u 58. minuti Stevo Nikolić pogađa za veliko slavlje na Bilinom polju. Šansu za izjednačenje propušta Mujagić u 89.minuti i domaći stižu do nova tri boda koja im produžavaju nadu u opstanak u premijerligaškom društvu.

Čelik – Mladost 2:1

Stadion Bilino polje. Gledalaca 3.000.Glavni sudija Vladimir Bjelica(I.Sarajevo).Pomoćnici: Stefan Tešananović (I.Sarajevo) i Bojan Maksimović (Modriča). Četvrti sudija Miloš Gigović (Gradiška). Delegat:Ekrem Ibreljić(Fojnica). Posmatrač suđenja: Izet Čejvanović (Tuzla).
Strijelci: 1:0 Anđušić(14), 1:1 Tandina(20), 2:1 Nikolić (58).

ČELIK: Dujković, Kadrić, Bevab, Pandža, Karamatić,, Okoli, Anđušić(od 89.Livančić),, Šišić, Đelmić(od 76.Salčinović), Čelik(od 72.Jurina), Nikolić.Trener Edin Prljača.

MLADOST: Bukvić, Mišić, Karahmet, Isaković, Metalsi, Zahirović, Šećerović, Hiroš(od 63.Sadiković), Tandina(od 68.Lazić), Dilaver(od 68.Aganspahić), Mujagić. Trener:Nermin Šabić.