KakanjLive | Srijeda, 17.10.2018. godine

Čehajić i Spahić donijeli pobjedu Rudaru

23.05.2018. - Zeleno-crni su nakon tri vezana poraza slavili pred domaćom publikom savladavši Zvijezdu iz Grad{lca rezultatom 3:1.

Već u prvom napadu gosti su zaprijetili preko Obrena Cvijanovića koji je sam izašao pred golmana dmaćih, ali udarac igrača Zvijezde odlazi pored desne stative Jamakovića. Već u narednom napadu Rudar postiže gol, a sjajno je pogodio Čehajić. Gosti su do izjednačenja došli već u 13. minuti, a nakon lijepe akcije pogodio je Obren Cvijanović na asistenciju Havešića. U 20. minuti stopostotnu priliku imao je Bajro Spahić. Udarac iskusnog igrača Rudara sa pet metara odlazi pored gola. Isti igrač našao se u sjajnoj prilici i devet minuta kasnije, ali njegov blagi udarac sa pet metara glavom hvata golman Aljkanović. Terensku inicijativu u drugom dijelu prvog poluvremena Rudar je krunisao preko Čehajića koji je u 36. minuti postigao i drugi gol, da bi do odlaska na odmor pogodio i isksusni Bajro Spahić u 42. minuti i sa prednošću od dva gola Rudar je otišao na odmor (3:1).

U nastavku utakmice tempo igre je znatno opao jer su domaći bili zadovoljni stečenim vodstvom, dok su  se gosti pomirili s porazom. Ipak, bilo je nekoliko izglednih prilika za postizanje pogodaka. U 49.minuti Čiva s distance šutira preko gola,a šest miunuta kasnije biljhežimo dobar udarac Muharema Čivića s preko dvadesetak metara, koji je prohujao pored Jamakovićeve desne stative.U 60.minuti bivši Rudarevac, brzonogi Arnel Delić,  u trku prelazi nekoliko  domaćih igrača, snažno šutira preko gola. Posljednju priliku propustio je dvostruki strijelac Belmin Čehajić u 67.minuti, kada je nakon greške gostujuće odbrane cizašao sam pred vratara i promašio čisti zicer i propustio priliku za hat-trick.

Ovo je bio jedanaesti trijumf Rudara koji je na devetoj poziciji sa 36 osvojenih bodova, šest više od Jedinstva koje je u opasnoj zoni. Upravo će Rudar u narednom kolu gostovati u Bihaću ekipi Safeta Nadarevića koja se grčevito bori za opstanak.

Rudar-Zvijezda 3:1 (3:1)

Stadion Rudara. Gledalaca  200.Glavni sudija: Darko Gedžić(Brčko). Pomoćnici: Marko Brezović(Kostrč) i Nikjola Bošnjak (Tramošnica). Četvrti sudija: Admir Musić(Sarajevo).Delegat:Mario Prusina(Čitluk). Posmatrač suđenja. Zorislav Nuić (Čapljina).

Strijelci:1:0 Belmin Čehajić(2), 1:1 Obren Cvijanović(13), 2:1 Belmin Čehajić(36), 3:1 Bajro Spahić(42).

Žuti kartoni:Muhamed Mušija(Rudar), Armin Kapetan i Omar Pršeš(Zvijezda)

RUDAR: Alija Jamaković, Anes Vehab, Vahidin Čaluk (od 28' Admir Fočo), Adis Goralija, Ismet Pendek, Armin Topalović, Adin Čiva ( od 77' Mustafa Mušija), Belmin Kobilica, Belmin Čehajić, Bajro Spahić (od 70' Admir Smolo), Mirza Kovač. Trener:Fadil Hodžić.

ZVIJEZDA: Azur Aljkanović, Muamer Adžem, Omar Pršeš, Arnel Delić, Obren Cvijanović, Enes Brčkalić, Gedeon Guzina (od 46' Gordan Petrović), Anis Devedžić, Muharem Čivić, Armin Kapetan (od 69' Amar Mehić) , Himzo Havešević (od 46' Amir Turbić). Trener:Romeo Šapina.