KakanjLive | Četvrtak, 18.10.2018. godine

Čapljina porazila indisponirani tim Rudara

09.09.2018. - Nogometaši Čapljine očitali su lekciju u svim elementima umišljenim zvijezdama Rudara i zasluženo osvojili tri boda

S obzirom na dosta uspješan start Rudara i više nego loš Čapljinaca, sigurno ni najveći pesimisti nisu očekivali da će izabranici trenera Damira Borovca trijumfovati u Kaknju. Ipak, dogodilo se iznenađenje. Izuzetno borbena i motivirana momčad Čapljine velikom borbenošću i taktički zrelom igrom uspjela je doći do dragocijena tri boda i pobjeći sa začelja prvenstvene ljestvice. U tome su im itekako pomogli igrači Rudara koji su potpuno zatajili. Skoro da nije bi pojedinca koji zaslužuje prolaznu ocjenu. Istina, igrači Rudara su imali veći posjed lopte, imali terensku incijativu i bezbroj prilika, ali nisu uspjeli savladati mladog Ivana Trifkovića. Već u 5.minuti u izuzetno povoljnoj prilici bio je Mustafa Mušija, ali je golman gostiju zaustavio njegov udarac. Imali su Zeleno-crni još nekoliko puluprilika, ali bez realizacije. Kazna je uslijedila u 38.minuti kada je odbijenu loptu od prečke mladi Niko Jović pored beka Dženana  Smake i golmana Jamaković s pet metara ubacio u mrežu domaćih i na odmor se otišlo s minimalnom prednošću gostiju.

Početak drugog poluvremena nagovijestio je nešto bolju igru Rudara jer su za osam minuta stvorili tri povoljne prilike i opasno zaprijetili golmanu Trifkoviću. Dva puta je u prilici bio Bajro Spahić(51.i  55.minuta), ali su njegovi udarci otišli pored gola. Još zreliju priliku propušta Adin Čiva u 58.minuti, kada je poslije centaršuta Mirze Kovača loptu zahvatio glavom, ali je Trifković odlično reagovao i loptu izbacio u korner, koji je kao i svi prethodni bio lak plijen za visoke štopere iskusnog Armina Jazvina i mladog Nikolu Rodina, koji su uz golmana Trifkovića i najzaslužniji za pobjedu. U istoj minuti gosti su izveli brzu kontru, Pero Pervan i Ivan Buvač pobjegli su odbrani Rudara, ali je ovaj posljednji promašio prazan gol ! U 78.minuti centaršut Hrelje pogodio je stativu, a u finšu su braća Mirza i Fahrudn Kovač imali šansu za izjednačenje, ali su loše reagirali.Tačku na i postavlja rezervista Čapljinaca, mladi Aldin Hrvanović u 89.minuti kada je umakao Mirzi Rizvanoviću i bez teškoća savladao nemoćnog Jamakovića za konačnih 0:2.

Bez obzira što su se skoro svih 90+3 minute branili, često i na nedozvoljen način što se može zaključiti i na pet dobivenih žuti kartona, te učestala simuliranja, pogotovo u posljednjih pola sata igre, igrači Čapljine su zasluženo pobijedili i pokazali umišljenim Rudarevim zvijezdama kako se brane boje kluba. Oko 500 gledatelja razočarano je napustilo stadion, kako zbog poraza još više zbog loše igre i odnosa prema igri od strane kompletnog tima Rudara u kojem ništa nije funkcionisalo kako treba . Nije bilo  agresivnosti, nedostajala je borbenost i energija, a da ne spominjemo kreativnost  jer skoro da nije viđena  neka smišljena  akcija .Odbrana nesigurna, vezni red bez trke i ideje, napad totalno bazopasan, što posebno zabrinjava i stručni štab na čelu sa prvim trenerom Hodžićem moraće posegnuti za promjenama jer pojedinci su potrošili sve kredite i bez reza ne mogu se očekivati vedriji dani.

Rudar-Čapljina 0:2

Stadion Rudara. Gledalaca 500. Glavni sudija: Ernis Džemidžić iz Goražda. Pomoćnici; Admir Hadžavdić (Goražde) i Marko Grebenar(Livno). Četvrti sudija : Marin Pavlović ( Ljubuški).Posmatrač suđenja :Sead Hasanović ( Sarajevo).Delegat utakmice: Frano Klišanin iz Livna.

Strijelci:0:1 Niko Jović(38), 0:2 Aldin Hrvanović(89).

Žuti kartoni:Jović, Tipurić, Rodin, Hrvanović i Sušić(Čapljina)

FK RUDAR: Alija Jamaković, Belmin Čehajić, Adis Goralija, Omer Musić, Armin Topalović (od 63.Mirza Rizvanović),  Dženan Smaka (od 46.Adnan Hrelja), Adin Čiva,  Belmin Kobilica, Mirza Kovač, Fahrudin Kovač, Mustafa Mušija (od 46.Bajro Spahić). Trener:Fadil Hodžić.

HNK ČAPLJINA: Ivan Trifković,  Niko Jović(od 85.,Ahmed Hasinović), Nikola Rodin, Armin Jazvin, Stanko Cvitković, Toni Tipurić, Pero Pervan(od 71.Davor Šutalo) Gabrijel Zubac, Ivan Buvač (od 66.Aldin Hrvanović), Eldin Mustafić, Ivan Sušić . Trener:Damir Borovac.