KakanjLive | Nedjelja, 19.11.2017. godine

Bošnjak pobijedio, Kakanj slavio

05.03.2016. - U posljednoj utakmici regularnog dijela prvenstva,koja je imala revijalni karakter,košarkaši Bošnjaka bili su više motivirani i pobijedili sa jednim poenom razlike (79:80)

Bez obzira na ovaj poraz - Kakanj je večeras slavio i slavit će još duboko u noć. Košarkaši Kaknja su osvojili ligu 12. Atmosfera u kaknjskoj sportskoj dvorani bila je šampionska.

Šampioni nisu samo igrači KK Kaknja. Šampioni su i navijači. Najbolji u državi definitivno. Najbolji košarkaši i najbolji navijači. Jedno sa drugim ide. Ipak o slavlju ćemo pisati u narednim tekstovima a sada uz čestitke, ide izvještaj sa utakmice.

S obzirom da su prošlonedjeljnom pobjedom u direktnom dvoboju sa jedinim konkurentom za prvo mjesto, ekipom Sparsa, osigurali naslov prvaka, košarkaši Kaknja opušteno su ušli u utakmicu protiv Bošnjaka i u dramatičnoj završnici pretrpjeli poraz. Gosti su cijelo prvo poluvrijeme bili bolji i na odmor otišli sa 13 poena razlike.U drugom poluvremenu igrači Kaknja zaigrali su mnogo bolje i uspjeli anulirati prednost gostiju. Serijom od 11:0 u 32 .minuti preuzeli su vodstvo(65:64), ali su gosti odmah uzvratili tricom mladog Harisa Hrgića i ponovo stigli na plus 5 poena.Novom seriojom od 6:0 Kakanj u zadnje dvije minute ulazi četiri poena prednosti(79:75),ali ponovo na scenu stupa mladi Hrgić koji svojom trećom tricom 1.26 prije kraja smanjuje na samo jedan poen razlike(79:78).Domaći neuspijevaju realizirati napad,Kadić 8 sekundi prije kraja postiže dva poena i donosi pobjedu svom timu jer Maksimović nije uspio poentirati u zadnjem napadu.

Igrači Kaknja imali su slab procenat šuta za tri poena (4/6, Dedić 2/8, Merdanović 0/2, Boljkovac 1/5, Palavra 0/6) i to je jedan od uzroka poraza.

Ovaj poraz možda je i dobro došao jer će sigurno trener Pandža imati šta reći svojim igračima,koji nisu imali odgovarajući pristup, što se ne bi smjelo dešavati u doigravanju za prvaka, Ligi 6 koju će pored Kaknja sačinjavati Leotar Swislion, Spars, Mladost, Široki i Igokea,koja brani naslov prvaka.

Kakanj-Bošnjak 79:80

(19:24, 15:23, 23:17, 22:16)

Sportska dvorana KSC.Gledalaca 11000.Sudije: Haris Bijedić(Sarajevo), Mila Čavar(Busovača) i Saša Luković(Vitez). Delegat:Almir Akšamija(Sarajevo).

KAKANJ: Dedić 19, Maksimović 4, Boljkovac 14, Muflizović 5, Merdanović 5, Delalić 10, Demir, Đozić, Palavra 8, Šabić, Tomić 10, Buza 4.Trener:Josip Pandža.

BOŠNJAK(Hadžići): Petković 4, Dželmo 6, Hrgić 15, Ćurevac 4, Dovadžija 21, Kustura, Kadić 10, E.Rešidović 9, Demić 2, Tunović 9.Trener:Amir Rešidović.