KakanjLive | Utorak, 13.11.2018. godine

Borac i Mladost u finalu odbojkaškog kupa

09.03.2018. - Prvog fana finalnog turnira Kupa BiH u odbojci ekipa Mladosti iz Brčkog savladala je Bosnu iz Kalesije sa ubjedljivih 3:0, dok je Borac napravio iznenađenje i savladao Kakanj pred domaćom publikom rezultatom 3:2.

U prvom polufinalnom susretu koji je na rasporedu bio u 16 sati odbojkaši brčanske Mladosti su očekivano savladali Bosnu iz Kalesije rezultatom 3:0 i izborili plasman u finale, dok su odbojkaši banjalučkog Borca su u drugoj polufinalnoj utakmici Kupa Bosne i Hercegovine nadigrali domaću ekipu Kaknja rezultatom 3:2.

Kakanjci su sjajno ušli u ovaj meč. Na tehničkom timeoutu u prvom setu imali su sedam poena prednosti i prvi set su bez većih problema dobili rezultatom 25:16. Naredna dva seta pripala su Borcu. U drugom je banjalučki tim slavio sa 25:21, a u trećem sa 25:20.

Kakanjci su uspjeli da se vrate u ovaj meč. Na tehničkom timeoutu u četvrtom setu vodili su sa četiri poena prednosti i slavili sa 25:16 i meč je otišao u tie-break.

Iako su Kakanjci polovinom odlučujućeg seta vodili (8:7) nisu uspjeli slaviti u ovom susretu budući da su izabranici Miše Marjanovića preokrenuli rezultat i slavili sa 15:13 za veliku pobjedu i plasman u finale Kupa BiH.

Finalna utakmica između Mladosti i Borca na rasporedu je sutra u 20:30 sati u kakanjskoj sportskoj dvorani.

KAKANJ 78 – BORAC 2:3 (25:16, 21:25, 20:25, 25:16, 13:15)

Dvorana: KSC Kakanj, Gledalaca: 700

Sudije: Dijana Vidović (Modriča), Jasmin Husejnović (Sarajevo). Delegat: Željko Kerović (Lopare).

KAKANJ 78: Begić, Pinjić, Ćobo, Krivokapa, Šljivo, Fazlić, Ružić, Zenović, Fejzović, Mustafić, Vehab, Tadić. Trener: Almir Aganović.

BORAC: Amanović, Popović, Radonić, Ilić, Popović M, Turanjanin, Sopranić, Kovačević, Džombić, Mitrinović, Makivić, Bulović. Trener: Mišo Marjanović.