KakanjLive | Srijeda, 14.11.2018. godine

Atajić donio pobjedu Dobojanima u Tuzli

20.10.2018. - Dobojska Mladost je golom Bahrudina Atajića slavila na Tušnju protiv ekipe Tuzle City minimalnim rezultatom 1:0.

001 ATAJIC

Atajić strijelac u Tuzli/foto: ss.ba

Gosti iz Doboja bolje su otvorili susret i došli do vodstva već u šestoj minuti susreta. Nakon gužve u kaznenom prostoru u 6. minuti oboren je napadač Gedeon Guzina, a sudija Šehović je pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođak kaznenog udarca bio je Bahrudin Atajić za rano vodstvo ekipe iz Kaknja. Mladost je u 37. minuti mogla i do novog gola, ali Mujagić nije bio priseban pred golom Fejzića i na odmor se odlazi sa minimalnom prednošču gostujućeg tima.

U drugom dijelu susreta domaći tim je krenulo ofanzivno ka golu Velića, ali je ekipa Adnana Zildžovića uspjela sačuvati svoj gol i osvojiti vrijedna tri boda. Dobre prilike za domaće imali su Čomor i Ubiparip.

Ovom pobjedom ekipa Mladost iz Doboja se revanširala Tuzlacima za poran na početku sezone pred domaćim navijačima.

-Zaslužena pobjeda. Čestitam mojim momcima. Pobjeda nam je jako bitna nakon teškog poraza na domaćem terenu od ekipe Sarajeva. Jedna smo od najmlađih ekipa u ligi i nakon teškog poraza smo se uspjeli dignuti i biti cijeli meč bolji protivnik. Ova tri boda su nam posebno draga, rekao je nakon susreta trener Dobojana Adnan Zildžović.

Ekipa Mladosti sada na svom kontu ima 16 osovojenih bodova, a u narednom kolu će pred domaćom publikom ugostiti Krupu.

TUZLA CITY – MLADOST DK 0:1 (0:1)

Stadion: Tušanj. Gledalaca: 500

Sudije: Admir Šehović (Sarajevo), Davor Beljo (Mostar), Haris Baković (Sarajevo), Admir Musić (Sarajevo). Delegat: Franjo Grganović (Novi Travnik).

Strijelci: 0:1 Bahrudin Atajić - penal

Žuti kartoni: Širanović, Čomor, Nukić, Stojčev (Tuzla City), Nikolić, Welbeck, Mujagić (Mladost).

TUZLA CITY: Fejzić, Kostić, Stojčev, Šaračević, Kojić, Širanović, Čomor, Vukmirović (od 85. min Omerović), Hasanović (od 46. min Murga), Nukić (od 71. min Crnkić), Ubiparip. Trener: Slobodan Starčević.

MLADOST DK: Velić, Welbeck, Guzina, Anđušić (od 72. min Hreljić), Marković, Atajić (od 82. min Biber), Bojo, Asani, Nikolić, Mujagić (od 76. min Pandža), Isaković. Trener: Adnan Zildžović.