KakanjLive | Četvrtak, 14.12.2017. godine

Arabi pobjednik trećeg Sloga Open Kupa

01.10.2017. - Odbojkašice OK ''Arabi'' iz Kaknja osvajačice su Trećeg ''Sloga Open 2017'' turnira u odbojci koji je održan jučer u Gornjem Vakufu-Uskoplju. Ekipa Nermina Begića je bez većih problema i uz samo jedan izgubljen set slavila na ovom jakom turniru koji je okupio čak 12 ekipa.

U organizaciji ženskog odbojaškog kluba ''Sloga'' Gornji Vakuf – Uskolje i Općine Gornji Vakuf-Uskoplje jučer (subota 30.9.2017.godine) je održan odbojkaši turnir ''Treći Sloga Open 2017'' u kadetskoj konkurenciji. Turnir je okupio 12 ekipa koje su bile podijeljene u četiri grupe po tri tima, a susreti su igrani u Sportskoj dvorani ''Gornji Vakuf-Uskolje'' i Dvorani osnovne škole ''Uskoplje''.

Učešće na ovom turniru uzeo je i odbojkaški klub ''Arabi'' iz Kaknja. Turnir je upravo otvorio duel ekipa ''Arabi'' i ''Široki Brijeg'', a Kakanjke su na kraju slavile rezultatom 2:1. Prvi set pripao je mladim odbojkašicama iz Kaknja rezultatom 25:11, da bi se Širokobriježanke revanširale u drugom setu rezultatom 26:24. Više sreće, koncentracije, ali i znanja u odlučujućem trećem setu pokazale su Kakanjke koje su slavile rezultatom 15:11 i tako na najbolji mogući način otvorile ovaj turnir. U drugom kolu ekipa proslavljenog bosanskohercegovačkog odbojkaškog stručnjaka Nermina Begića savladala je ekipu Igmana iz Konjica rezultatom 2:0. Nermin Begić je priliku za igru i u drugom susretu pružio svim djevojkama koje je poveo na turnir u Uskoplje, a mlade Kakanjke su slavile u dva seta rezultatom 25:15 i 25:16 i tako se kao osvajačice grupe A plasirale u polufinale gdje su snage odmjerile sa ekipom ''Victory'' iz Novog Travnika.

U sjajnom polufinalnom susretu mlade odbojkašice iz Kaknja su pokazale da se sjajno nose sa pritiskom i bez većih problema savladale svoje suparnice rezultatom 2:0. Oba seta odbojkašice OK ''Arabi'' su dobile rezultatom 25:11.

Drugi polufinalni susret donio je duel pobjednika grupa C i D, Iskre iz Bugojna i domaćina turnira Sloge iz Gornjeg Vakufa-Uskoplja. Slavile su domaće odbojkašice rezultatom 25:6 i 25:13 i na megdan u finale otišle ekipi ''Arabi'' iz Kaknja.

U duelu za treće mjesto ekipa ''Victory'' iz Novog Travnika je savladala bugojansku Iskru rezultatom 2:0 (25:14 i 25:19). Finale je pripalo sjajnim odbojkašicama kluba ''Arabi'' iz Kaknja koje su bez većih problema savladale domaću ''Slogu'' rezultatom 2:0 (25:14 i 25:19).

Arabi

Arabi pobjednik Trećeg Sloga Open 2017 Kupa koji je održan u Gornjem Vakufu-Uskoplju

Kompletni rezultati trećeg ''Sloga Open 2017'' odbojkaškog turnira u kadetskoj konkurenciji

Grupa A
Arabi (Kakanj) – Široki Brijeg 2:1 (25:11, 24:26, 15:11)
Široki Brijeg – Igman (Konjic) 2:0 (25:19, 25:23)
Igman (Konjic) – Arabi (Kakanj) 0:2 (15:25, 16:25)
Pobjednik grupa A: Arabi (Kakanj)

Grupa B
Delminium (Tomislavgrad) – Turbina (Jablanica) 0:2 (17:25, 17:25)
Delminium (Tomislavgrad) – Victory (Novi Travnik) 0:2 (21:25, 16:25)
Victory (Novi Travnik) – Turbina (Jablanica) 2:0 (25:16, 25:10)
Pobjednik grupe B: Victory (Novi Travnik)

Grupa C
Time Out (Jajce) – Iskra (Bugojno) 0:2 (19:25, 23:25)
Time Out (Jajce) – Busovača 2:0 (25:8, 25:18)
Iskra (Bugojno) – Busovača 2:0 (25:18, 25:14)
Pobjednik grupe C: Iskra (Bugojno)

Grupa D
Makljen (Prozor) – As (Donji Vakuf) 1:2 (25:16, 16:25, 5:15)
Makljen (Prozor) – Sloga (Gornji Vakuf-Uskoplje) 0:2 (12:25, 13:25)
As (Donji Vakuf) – Sloga (Gornji Vakuf-Uskolje) 0:2 (20:25, 16:25)
Pobjednik grupe D: Sloga (Gornji Vakuf-Uskoplje)

Polufinali susreti
Arabi (Kakanj) – Victory (Novi Travnik) 2:0 (25:11, 25:11)
Sloga (Gornji Vakuf-Uskoplje) – Iskra (Bugojno) 2:0 (25:6, 25:13)

Susret za treće mjesto
Victory (Novi Travnik) – Iskra (Bugojno) 2:0 (25:14, 25:19)

Finalni susret
Arabi (Kakanj) – Sloga (Gornji Vakuf-Uskoplje) 2:0 (25:14, 25:19)

Ekipa OK Arabi koja je učestvovala na turniru u Gornjem Vakufu-Uskoplju: Amina Delić, Hana Čaluk, Amila Čaluk, Lucija Ravlija, Majra Avdispahić, Adha Husika, Emina Karzić, Zerina Škulj, Adna Kadrić, Ema Lušija, Berina Silajdžić, Edina Čaluk.

Lucija

Za najbolju igračicu turnira (MVP) proglašena je Lucija Ravlija (Arabi)

Majra

Najbolji korektor turnira je bila Majra Avdispahić (Arabi)

Na kraju turnira za tri prvoplasirane ekipe uručeni su pehari i diplome, kao i diplome najboljim igračicama turnira. Za najboljeg smečera proglašena je Azra Horozović (Iskra). Najbolji libero je Marija Bilić (Sloga), dok je najbolji korektor Majra Avdispahić (Arabi). Najbolji tehničar turnia je Ana Jurina (Sloga), dok je najbolji bloker turnira bila Nedžla Šiljak (Victory). Za najbolju igračicu turnira odbrana je Lucija Ravlija (Arabi). Pehare i diplome uručio je Dejan Rajić, trener OK Sloga i jedan od čelnih ljudi odbojkaškog Saveza SBK.